N11 Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır? | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

N11 Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde N11 kategorisinde Red Kit tarafından oluşturulan N11 Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 40 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı N11
Konu Başlığı N11 Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?
Konuyu başlatan Red Kit
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 40
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Red Kit

Red Kit

Emekli Kovboy!
Moderatör
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
340
Yaş
34
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
13
Fatura Sorgulama
Komisyon faturaları mağazanıza kayıtlı mail adreslerinize aylık olarak paylaşılmaktadır. Her ayın 15’inde kadar ise Komisyon faturaları aylık olarak satıcı panelinize yüklenmektedir. Mağaza Yönetim Paneli > Ödeme ve Fatura Yönetimi > Fatura Sorgulama bölümünden e-fatura ayınızı seçildiğinde komisyon faturanız görüntülenecektir.

9234

Fatura tarihinize tıkladığınızda pdf olarak komisyon faturanız açılacaktır.
Komisyon Faturası kalemlerinin açıklamaları aşağıdaki gibidir;

Hizmet Bedeli (POP): Alıcılarımızın, siparişle birlikte ödemiş oldukları kargo ücretleridir. İlgili kargo ücretlerini, sipariş tutarına eklediğinizden dolayı, komisyon faturanızda yer almıştır.Oluşan farklar için muhasebesel denkleştirme yapabilirsiniz.

Pazarlama Hizmet Gelirleri: Tamamlanan her ürün satışından ürün bedelinin %0,8’ine denk gelen bir tutarda hizmet bedeli tahsil edilmektedir. Muhasebesel denkleştirme yapabilmeniz adına, komisyon faturanızda gösterilmiştir.

Hizmet Bedeli (SPP): Kargo entagrasyonumuzu kullanmanız nedeniyle, gönderim yapmış olduğunuz siparişleriniz, bir sonraki hakedişinizden düşülmesi nedeniyle, komisyon faturanızda gösterilmiştir. Muhasebesel denkleştirme yapabilirsiniz.

Komisyon Gelirleri (B2C): Tamamlanan siparişlerinizden, kesilen komisyon oranıdır. İlgili Komisyon gelirlerinizin, farklı satırlarda yer almasının nedeni ise, farklı kategorilerimizde satış yapmanızdan dolayı, kaynaklanmaktadır. Komisyon faturanızda birden fazla Komisyon kesintisi kalemi görebilirsiniz.Bu durum satış yapılan kategori farklılıkları sebebi ile yaşanmaktadır. Her kategori için farklı komisyon oranı kesintisi yapılması sebebi ile ayrı kalem olarak yer almaktadır.Tüm komisyon oranı kesintilerin toplamı aylık kesinti tutarını veriyor olacaktır.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular


Üst