N11 Manuel Ürün Nasıl Yüklenir? | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

N11 Manuel Ürün Nasıl Yüklenir?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde N11 kategorisinde Red Kit tarafından oluşturulan N11 Manuel Ürün Nasıl Yüklenir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 88 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı N11
Konu Başlığı N11 Manuel Ürün Nasıl Yüklenir?
Konuyu başlatan Red Kit
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 88
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Red Kit

Red Kit

Emekli Kovboy!
Moderatör
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
340
Yaş
34
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
13
Manuel Ürün Ekleme Nasıl Yapılır?

Hem alıcıların hem de iş ortaklarımızın e-ticarete ilgisi giderek artıyor. Genel olarak iş ortaklarımızdan ne yaparak satışlarımızı artırabiliriz şeklinde sorular alıyoruz. Bu noktada satışları arttırmada en büyük etkenin ürünleri doğru ve eksiksiz şekilde satışa açmak olduğunu söyleyebiliriz.

Ürünler satışa açarken neler yapmak gerekir?

Mağaza Yönetim panelinizde, Ürün Yönetimi - Yeni Ürün Ekle adımı üzerinden ürün tanımlama işlemine başlayabilirsiniz. Ürün Listeleme işlemi 4 adımdan oluşmaktadır: Kategori Seçimi, Ürün Bilgisi, Ürün Ayrıntıları ve Teslimat Bilgileri.
(Yeni mağazalarımızın ürün ilanı oluşturmadan önce Hesabım -Teslimat Bilgileri alanında Kargo Şablonu oluşturması avantaj sağlayacaktır.)


9233


1. Kategori Seçimi: Sisteme tanımlayacağınız ana kategoriyi ve alt kategorilerini aşağıdaki sekmeleri kullanarak seçtikten sonra, tanımlama işlemine devam edin. Burada ürünü mutlaka doğru kategoriye tanımlamanız gerekmektedir.


9232


2. Ürün Bilgisi: Bu ekran Temel Bilgiler, Özellik Ayarları, Satış Bilgileri ve İndirim Ayarları olmak üzere 4 bölüm içerir.


Temel Bilgiler: Ürün Başlığı - Alt Başlık tanımlamalarında, arama çubuğunda ürün adı yazılırken kullanılan anahtar kelimeleri doğru seçmek gereklidir.


Özellikle başlıklarda, bütün harfleri büyük kullanmayın. Mağaza Ürün Kodunuz, kendi sistemlerinizde kullandığınız kodlardır. Marka seçeneğine ürünü markasını seçin, marka yoksa marka patentinizi, üzerinde markanızın olduğu ürün görselini ve markanın ekleneceği kategori ve kategori alt kırılımını, kategori yöneticisi arkadaşlarımıza iletmeniz yeterli olacaktır. Markanız tanımlandıktan sonra seçimi sağlayabilirsiniz. Markanız tanımlanana kadar, marka seçeneğinizi “Diğer” olarak seçebilirsiniz. Ürünlerin GTIN ve MPN kodlarını biliyorsanız, ilgili sekmeye bu bilgileri de yazın. ( * ) işaretli alanlar zorunlu alanlardır. Satışa açılacak ürün, satıştaki diğer ürünlerle aynı siparişte paketlenebilecek bir ürün ise, Beraber Satışa Uygun sekmesini işaretleyin. Ürün Yerli Üretim ise yine ilgili alanı işaretleyin. Varsa, Üretim Tarihi ve Son Kullanma Tarihini girin. Tanımlanan ürün kaç günde gönderilecek ise sekmeden bu gün sayısını işaretleyin. 7 gün ve üzeri gün sayısında gönderim yapacaksanız, 7 Gün ve Üzeri sekmesine tıklayıp, ürünü göndereceğiniz gün sayısını manuel olarak yazın. Son olarak da ürün görsellerinizi Fotoğraf Yükle sekmesine tıklayarak yükleyin.


9231


Özellik Ayarları: Alıcıların ürünlere daha kolay ulaşması için kategorilerde ekstra özellik tanımlamaları bulunmaktadır. Tanımladığınız ürün için bu ek özellikleri, ilgili ekranda seçin ve 3. Aşamaya geçin.


9230


Satış Bilgileri: Ürünlerin satışının yapılacağı günler için Tarih Aralığı kısmından Var seçeneğini işaretleyerek, takvimden ilgili tarihleri girebilirsiniz. Belirttiğiniz tarih aralığı dışında ürün satışta olmayacaktır. Bu ayarı değiştirmek genelde unutulduğu için, Yok olarak işaretlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu şekilde, ürünlerini stoğu bitene kadar yayında kalacaktır. Para Birimi seçimi yaparak Fiyat sekmesineürünü satmak istediğiniz fiyatı; ürüne ait stok bilgisini de Stok bölümüne girin.


9229


İndirim Ayarları: Tanımlamak istediğiniz ürüne indirim uygulamak istiyorsanız, İndirim Ekle sekmesinden Evet butonuna tıklayın. Ürünlere indirim tanımlanmalarının yapılması, ürün kalite puanlarına pozitif etki yapacaktır. Ancak eklenen indirim oranları doğru ve makul baremler içermelidir. 3 farklı indirim tanımlaması yapılabilir: İndirim Fiyatı, İndirim Oranı ve İndirimli Fiyat. Burada indirim türünü girdikten sonra, türe göre indirim içeriğini de alt satırdaki sekmeye girmeniz gerekmektedir. İndirimlerin belirli tarihler arasında geçerli olmasını istiyorsanız, Geçerlilik Tarihi sekmesinden ilgili aralığı seçin. Bir müşterinin bu ürün için yapabileceği alımı sınırlamak istiyorsanız, bu sınırlamayı En Fazla Satış Adeti sekmesine ekleyin. Sınırlama yapmak istemiyor, yani bir müşteri bütün stoğumuzdaki ürünü alabilsin istiyorsanız, bu alanı boş bırakabilirsiniz. Devam butonuna basarak diğer adıma geçebilirsiniz.


9228


3. Ürün Ayrıntıları: Ürünü anlatan faydalı bilgileri burada detaylı bir şekilde yazdıktan sonra, devam butonuna tıklayarak son adıma geçin.


9227


4. Teslimat Bilgisi: Daha önce eklediğiniz kargo şablonlarından uygun olanı seçtikten sonra, Kaydet butonuna basarak Manuel Ürün Ekleme işlemini tamamlamış olursunuz. Şablon Seç butonuna basıp, daha önce tanımlamış olduğunuz şablonu seçin ve Kaydet butonuna basarak işleminizi tamamlayın.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular


Üst