N11 Para Transferi Süreci Nasıl İlerliyor? | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

N11 Para Transferi Süreci Nasıl İlerliyor?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde N11 kategorisinde Red Kit tarafından oluşturulan N11 Para Transferi Süreci Nasıl İlerliyor? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 36 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı N11
Konu Başlığı N11 Para Transferi Süreci Nasıl İlerliyor?
Konuyu başlatan Red Kit
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 36
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Red Kit

Red Kit

Emekli Kovboy!
Moderatör
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
340
Yaş
34
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
13
Para Transfer Süreci
n11.com sipariş bedeli, tam ve zamanında teslim edilen siparişin müşteri veya sistem tarafından onaylanmasından (Tamamlandı Statüsü ) 7 gün sonra hesabınıza transfer edilir.
Ürün bedeli, Mağaza hesabına aktarılmadan önce n11.com komisyonu ve hizmet bedeli kesintisi yapılmaktadır.
Tamamlandı statüsüne geçen siparişleriniz, satıcı ofisinizi üzerinden Sipariş Yönetimi-Sipariş Listesine giriş yapılarak görüntüleyebilirsiniz.

Önemli; Bankacılık sistemi izin vermediği için, hafta sonları ve resmi tatillerde, ödeme yapılamamaktadır.
Taksitli İşlemler
Taksitli satılan ürüne ait bedel, n11.com komisyon bedeli kesildikten sonra Mağazanın hesabına peşin olarak aktarılır.
Para Transfer Takip Alanı
Satıcı ofisiniz üzerinden , Ödeme ve Fatura Yönetimi > Para Transferi Listesine giriş yaparak tarih bazlı yatırılan tutar bilgisine ulaşabilirsiniz.
Ödemeleriniz ‘’Mağaza Üyelik Kaydında’’ giriş yapılan Banka Hesabına aktarılmaktadır.

İlgili alanda Tarih bazlı Sipariş Ödeme kontrolü yapılmak isteniyor ise ‘’Para Transfer Sipariş Detayı’’ seçimi yapılır.
Tek bir siparişe ait Para Transfer sorgusu yapılmak istenir ise ‘’Sipariş Kodu’’ bölümünde ilgili siparişi aratabilirsiniz.İlgili arama sonununda, siparişin ödemesinin yapıldığı ‘’Para Transfer Detayı’’ sistem tarafından sunuluyor olacaktır.
Para Transfer Detayı
Siparişleriniz üzerinden satış yapılan kategoriye ait komisyon oranı ve sözleşmenizde belirtilen reklam kesintisi uygulanmaktadır. Görüntülenebilecek diğer kesintiler için başlık açıklamaları aşağıdaki gibidir.
  • İndirim Tutarı: Mağaza satış fiyatı üzerinden mağazanızın yapmış olduğu indirim miktarıdır.
  • Kupon Tutarı: Mağazanız tarafından yaratılmış indirim kuponları kesintisidir.
  • Kargo Hizmet Bedeli: n11 entegrasyonu üzerinden gönderim yapılan ürünler için kesilen kargo ücretleridir.
  • Ertelenen Tutar: Bu alan üzerinden ilgili yatırılan bedellerde ekstra kesinti var ise altı çizili tutarın üstüne tıklamanız durumunda reklam puanı kesintisi ve iade sipariş bedeli gibi ekstre kesinti detayına ulaşım sağlayabilirisiniz.
  • Reklam Kesintisi: n11 tarafından her siparişiniz için alınan Hizmet Bedeli kesintisidir.Komisyon sözleşmenizde kategori bazlı orana ulaşabilirsiniz.

Kargo Hizmet Bedeli ve Ekstra kesintiler için; ilgili kesinti miktarının üzerine tıklamanız durumunda iç detay bilgisine (Sipariş Numaraları,açıklama,Kargo Kampanya kodu vb.) ulaşabilirsiniz.

Para Transfer Durumu Statüleri
  • Başarısız Statüsü: Ödemenizin banka bilgileri uyuşmazlığı yada farklı nedenlerden dolayı banka hesabınıza yansımaması durumudur. Başarısız tutarlar satış panelinizde Ödeme Yönetimi > n11 Para Yönetimi bölümüne aktarılmaktadır.
  • Hesaplanmadı Statüsü: Siparişinizin onaylandığı fakat henüz Tamamlandı Statüsüne geçmediği anlamına gelir. Siparişlerişiniz üzerinden kesintilerden yapılarak hesaplamaya dahil olacak ve en kısa süre içerisinde ödeme Beklenen Statüsüne geçecektir.
  • Ödeme Beklenen Statüsü: En kısa süre içerisinde hesabınıza geçicek uzlaşma tutarıdır.
  • Başarılı: Ödemeniz Banka Hesabınıza yansımıştır.
  • Onaylanmış: Para Transfer hakedişiniz üzerinden komisyon bedeli,reklam kesintisi,iade sipariş veya kargo kesintisi gibi ek kesintiler sebebi ile artı bakiye kalmaması durumunda oluşan statüdür.İlgili transfer sürecinde yer alan siparişlerin ödemesi başarılı olarak adlandırılmaktadır ancak alacak tutarnız n11 alacaklarını karşılamıştır.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular


Üst