12 Milyon kez İndirilen TikTok Lite Nedir? | Webmaster Forumu | Sosyal Medya Forumu | MaxiForum ツ
Neler Yeni

12 Milyon kez İndirilen TikTok Lite Nedir?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde TikTok kategorisinde Casper tarafından oluşturulan 12 Milyon kez İndirilen TikTok Lite Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 47 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı TikTok
Konu Başlığı 12 Milyon kez İndirilen TikTok Lite Nedir?
Konuyu başlatan Casper
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Casper

Casper

Paylaşım Ekibi
Premium İşlemler
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
1,106
Konum
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
18
Uluslararası markette popülerliği artmaya devam eden kısa video uygulaması TikTok, Musical.ly ile olan birleşme sonrası Amerika’da ve birçok ülkede App Store sıralamalarında zirveye çıkmıştı. Bunun sonucunda Facebook ve Snapchat gibi uygulamalar da bu konsepti acele bir şekilde kopyalama işine giriştiler. TikTok’un küresel olarak genişleme planının bir sonucu olarak yayınlanan ‘TikTok Lite’, Hindistan ve Endonezya gibi gelişmekte olan pazarları hedef alarak 2018’in sonlarında büyük popülerlik kazandı.

Uygulamanın ilk versiyonu 6 Ağustos 2018’de Tayland’da piyasaya sürüldü. Şu anda Endonezya’da popüler olan uygulama bunun yanında Vietnam, Malezya ve Filipinler gibi başlıca Asya pazarları arasında yer alıyor.

Facebook Lite’ın iki yıldan daha kısa bir sürede 200 milyon kullanıcıya ulaştığı göz önüne alındığında, şu anda dünyanın en büyük uygulamalarından biri olan TikTok’un “Lite” sürümünün, altı ayda 12 milyondan fazla indirilmeye ulaşması bekleniyordu.

‘TikTok Lite’ Nedir?
TikTok Lite, Google Play’de kullanıcılar tarafından birçok kötü yorum aldı. Yanlış bir şekilde reklamı yapılan uygulama TikTok’un farklı bir versiyonu gibi görünerek uygulamadan farklı şekilde ekran görüntüleri ve açıklama barındırıyor.

Kullanıcılar uygulamayı indirdikten sonra TikTok Lite’ın sadece video izlemek için kullanıldığını görünce hayal kırıklığına uğradılar. Çoğu kullanıcı video yapmanın mümkün olmadığını yorumlarda belirttiler.

TikTok aradaki farklı açıklamadığı için kullanıcılar arasında bir kafa karışıklığı meydana geliyor.

3442

Büyük şirketler için uygulamaların ‘Lite’ versiyonlarını yayınlamak alışılmadık bir durum değil. Böylece düşük bağlantı hızlarına sahip gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcılar hedefleniyor. Ana uygulamaya göre daha düşük boyutlu olan ‘Lite’ uygulamalar daha az özellik içererek daha fazla performans sergiliyor.

Çoğu “Lite” uygulamasında olduğu gibi, TikTok Lite da 71 MB’lık TikTok’un ana uygulaması göz önüne alındığında daha küçük boyutta çalışıyor. Uygulama yaklaşık 10-11MB bir boyuta sahip.

 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)

Benzer konular


Reklam Alanı
Reklam Alanı
Üst