Ağda Kayıtlı Değildir Ne Demektir? | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Ağda Kayıtlı Değildir Ne Demektir?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Teknoloji kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Ağda Kayıtlı Değildir Ne Demektir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 229 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji
Konu Başlığı Ağda Kayıtlı Değildir Ne Demektir?
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 229
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
Moderatör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
2,108
Yaş
30
Nereden
İstanbul
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
35
Ağda kayıtlı değildir ? Çözümü nasıl yapılır ? Akıllı telefonlarda sıklıkla karşımıza çıkan hatanın çözümüyle ilgili ipuçları vermek istiyoruz. Günümüzde akıllı telefonlar hayatın her alanında karşımıza çıkıyor. Yolda, sokakta, iş yerinde, hastanede veya kahve içerken elimizden hiç düşünmediğimiz cep telefonlarda sıklıkla karşılaştığımız ağda kayıtlı değil hatası ile ilgili çözüm önerilerini bu yazımızda sizlere sunacağız. Bu hatanın çözülmesi için aşağıda ki adımları sırasıyla izleyebilirsiniz.
Öncelikle ağda kayıtlı değil hatası daha çok kopya telefonlarda sıklıkla karşılaştığımız da söyleyebiliriz. Çünkü kalitesiz olarak üretilen telefonlar bu tip hatalara düşme olasılığı yüksektir. İçerisindeki anten altın oranı düşük olduğundan dolayı anlık kesintiler yaşanır ve bu sebeple de ağda kayıtlı değildir hatası çıkar. Tabii bu bütün orijinal telefonların hepsinde bu hatanın olmayacağı anlamına gelmez. Burada paylaştığımız bilgi büyük oranla replika yani kaçak telefonlardan kaynaklıdır. Peki orijinal telefonunuza da aynı sıkıntı yaşıyorsanız ne yapmanız gerekiyor ? Dilerseniz bu hatanın çözümü ile ilgili bazı ipuçlarını paylaşalım.
İlk aşamada bu hatanın ne kadar sıklıkla geldiğini kontrol etmeniz gerekiyor. Çünkü günde 20 telefon görüşmesinden yaklaşık 3 – 4 kere bu şekilde geliyorsa sizin için bir sorun teşkil ediyordur. Fakat ayda birkaç defa bu tip sıkıntı yaşıyorsanız anlık olarak operatörünüzden kaynaklı hat kesintisi diyebiliriz. Yine de genel anlamda kontrol etmeniz gereken bazı ayarlar bulunmaktadır. Gelin bu ayarlara birlikte bakalım.
İlk olarak telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra bağlantıları bölüm üzerinden diğer ayarlar sekmesine tıklayınız. Karşına çıkan ekrandan mobil ayarlar ve operatörleri bölümüne giriş yapınız. Sonrasında operatörlere yani kullanmış olduğunuz telefonun operatörü göreceksiniz. Buradan manuel olarak yani elle arama yaptırarak ağ kayıtlı telefonunuzu giriş yapınız. Yaklaşık 5 dakika civarında işlemin sürmesi gerekmektedir. Bu işlemden sonra operatörü kayıt etmiş olacaksınız. Tabii bu işlemi yaptıktan sonra da telefonunuzu açıp kapatmanız da büyük yarar vardır.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)


Üst