Akıllı Telefonları Daha Hızlı Şarj Etmenin İnce Noktaları | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • Duyuru: Forumda Bulunan Tüm Webmaster Konuları, WMexe.Net Forum Sitemize Taşınmıştır!
  • Duyuru: 2.Forum Sitemiz WMexe.Net Yayında! Ziyaret etmek istermisin?
  • Duyuru: Türkiye'nin ilk ve tek ''Sosyal Medya Destek ve Ticaret Forumu''MaxiForum.Net Hoşgeldiniz...

Akıllı Telefonları Daha Hızlı Şarj Etmenin İnce Noktaları

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Android (Google) kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Akıllı Telefonları Daha Hızlı Şarj Etmenin İnce Noktaları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 129 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Android (Google)
Konu Başlığı Akıllı Telefonları Daha Hızlı Şarj Etmenin İnce Noktaları
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
Moderatör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
1,038
Yaş
30
Nereden
İstanbul
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
28
Akıllı telefonlar, çağımızda günlük yaşantımızda yer alan neredeyse 7’den 70’e herkesin kullandığı bir teknolojik ürün olarak çıkıyor.Telefon üreticileri, akıllı telefon pazarında kıyasıya rekabet ederken, uygulama ve oyun geliştiricileri de daha yüksek donanım isteyen ve yüksek çözünürlüğe sahip oyun ve uygulamalar üretiyorlar. Durum böyle olunca ve akıllı telefonlarımızı hayatımızın neredeyse her anında kullanınca, telefonların şarj sürelerinin kısalması ya da beklemediğimiz anlarda şarjımızın hızlıca tükenmesi kaçınılmaz oluyor.

Akıllı Telefonları Daha Hızlı Şarj Etmek İçin Ne Yapılmalı ?
1- Telefon şarj edilirken kullanmayın. Kullanmak zorunda kalırsanız, parlaklığı minimum seviyeye getirin.

2- Telefonunuza şarj doluncaya kadar ihtiyacınız yoksa, uçak moduna alın.

3- Orijinal şarj kablosu ve şarj başlığı kullanın. Yan sanayi şarj cihazları telefonunuzun daha uzun sürede şarj olmasına neden olurken, aynı zamanda bataryanızın yapısını da bozabilir. Sahte ya da imitasyon şarj cihazları, akıllı telefonunuza uygun akımı veremediği için; telefonunuzun ilerleyen zamanlarda sorun yaşamasına neden olabilir


4- Telefonunuzun titreşimini kapatın. Akıllı telefonunuzu şarj ederken kullanmak zorunda kalıyorsanız, ekran titreşimlerinizi kapatmanızı öneririz. Ekran titreşimleri, telefon şarj olurken; aynı zamanda güç harcamasına neden olacaktır. Öte yandan telefonunuzu sessizde kullanmanız, klavye, ekran ve diğer seslerin enerji harcamasını önleyecektir.

5- Şarj kablonuz olabildiğince kısa olsun. Şarj cihazınızın kablosu uzadıkça, telefonunuza iletilen enerjinin ulaşma süresi de doğru orantıda uzayacaktır.

6- Bilgisayarınızdan şarj etmeyin. Akıllı telefonunuzu bilgisayarınızdan şarj etmeniz, bataryanızın çok daha uzun sürede dolmasına neden olacaktır. USB’lerden çıkan akım miktarı ile prizden alınan akım miktarı arasında çok büyük bir fark vardır.

7- Zorunda olmadığınız sürece, acil durumlarda Powerbank kullanmayın. Tıpkı USB vasıtası ile şarj edilmesi gibi, Powerbank’ler de telefonunuzun normalden çok daha uzun sürede tam dolu batarya seviyesine ulaşmasına neden olacaktır.

8- Açık olan tüm uygulamaları kapatın. Akıllı telefonlar, arka planda uygulamaların açık kalmasına olanak tanıyabilmektedir. Bu nedenle telefonunuzu şarj ederken, arka planda uygulamaların açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmekte.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)webmaster forumu
Üst