Android Telefonlarda Arama Yapmıyor Sorunu ve Çözümü | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Android Telefonlarda Arama Yapmıyor Sorunu ve Çözümü

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Genel Telefonlar ve Diğerleri kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Android Telefonlarda Arama Yapmıyor Sorunu ve Çözümü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 33 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Telefonlar ve Diğerleri
Konu Başlığı Android Telefonlarda Arama Yapmıyor Sorunu ve Çözümü
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 33
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
Moderatör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
2,108
Yaş
30
Nereden
İstanbul
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
35
Bu yazımızda telefon arama yapmıyor sorunun çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız. Hem android telefonlarda (samsung, xiaomi, huawei vb.) hem de iPhone kullanıcılarının karşılaştığı telefon arama yapmıyor sonunu sırasıyla ele alacağız.

Android Telefon Arama Yapmıyor
Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo, Nokia, LG gibi android işletim sistemi kullanan telefonunuz arama yapmıyorsa aşağıdaki adımları uygulayın.
  1. Öncelikle telefon faturanızı ödediğinizden emin olun. Faturanız ödenmemişse telefonunuz aramalara kapatılmış olabilir.
  2. Telefon uçak modunda olmadığından emin olun. Eğer uçak modu etkinse kapatın.
  3. Telefonu kapatın, 10-15 saniye bekleyin ve telefonu tekrar açın.
  4. Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar yolunu izleyin. VolTe özelliği açıksa kapatın, kapalıysa açın. Daha sonra Şebeke Modu kısmında 3G seçiliyse LTE, LTE seçiliyse 3G seçeneğini seçin.
  5. Xiaomi telefonlarda Ayarlar > SIM Kartlar ve Mobil Ağlar > SIM Kart Ayaları > Tercih Edilen Ağ Türü yolunu izleyip 3G veya 4.5G arasında seçim yapın.
  6. Yukarıdaki işlem işe yaramadıysa ve halen telefon arama yapmıyor ise Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar yolunu izleyin ve Veri Dolaşımı özelliğini devre dışı bırakın.
5010

Yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa telefonunuzun IMEI numarası silinmiş veya klonlanmış olabilir. Telefonun arama ekranında *#06# yazın ve ekrana imei numarası gelip gelmediğini kontrol edin. Eğer ekrana imei numarası gelmiyorsa imei kaydı yaptırmanız gerekmektedir.
Yukarıdaki yöntemleri denemenize rağmen telefon arama yapmıyor ise operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayın.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)


Üst