Bilgisayarda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Bilgisayarda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Teknoloji kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Bilgisayarda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 264 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji
Konu Başlığı Bilgisayarda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 264
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
Moderatör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
2,108
Yaş
30
Nereden
İstanbul
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
35
Kaybedilen dosyalar genelde geri getirilebilirler. Kaybınızı erken keşfetmişseniz telaş yapmanıza gerek yoktur. Ancak üzerinden zaman geçmişse zor olabilir. Çünkü bilgisayarınızı kullandıkça sabit sürücünüzün üzerine yeni işlemler yazılır. Her işlemde başarılı bir geri getirme olasılığını düşürürsünüz. Dosyalar kurtarılana kadar bilgisayarı olabildiğince az kullanın.
Bu çözümleri sırayla deneyin:
Geri Dönüşüm Kutusu’nu Kontrol edin
Bilgisayarda silinen fotoğrafları geri getirmenin en kolay yolu geri dönüşüm kutusunu kullanmaktır. Windows bir güvenlik önlemi olarak burada silinen dosyaları sizin için saklar. Muhtelemen geri dönüşüm kutusunu simgesini ekranınızın sol üst köşesinde bulacaksınız. Dosyaları orada bulursanız sağ tıklayın ve Geri Yükle’yi seçin. Geçmiş olsun ucuz atlattınız.
Yedeklerinizi Kullanın
Bilgisayarınızı düzenli olarak yedeklerseniz dosyalarınız güvenli bir şekilde bu yedeklerde saklanırlar. Hangi yedekleme programını kullandığınızı bilemeyiz. Bu yüzden dosyaları tam olarak nasıl arayacağınızı ve kurtaracağınızı söyleyemeyiz.
Eğer yedekleme yapmıyorsanız bunu kesinlikle alışkanlık haline getirme zamanınız geldi. Bu sefer size yardımcı olmayacaktır. Ancak bir sonraki probleminizde kafanız rahat olacaktır.
Dosya Kurtarma Programlarını Deneyin
Artık Geri Dönüşüm Kutusu’nda olmayan bir dosya bile geri getirilebiliyor.
Piyasada kullanabileceğiniz binlerce program arasında birkaç iyi dosya kurtarma programı var. Recuva Portable’ı öneriyoruz. Kullanımı kolaydır ve çok iyi bir geçmişe sahiptir. Ayrıca tamamen ücretsizdir.
Ayrıca adından anlaşılacağı üzere taşınabilir olduğu için yüklemeniz gerekmez. Bilgisayarınıza programı yüklemeden kullanabilirsiniz. Adeta bir acil yardım çantası gibi usb belleklerinizde taşıyabilirsiniz. Programı bilgisayarda indirin ve bir flash belleğe atın. Artık bir acil yardım çantası belleğinizde hep sizinle.
Son Çare: Profesyonel İnsanlara Danışın
Yukarıdaki önerilerin hiçbiri çalışmazsa malesef son çare budur ve ücretlidir.
Eğer kendiniz başaramamışsanız daha fazla işlem yaparak kaybedilen dosyaların üzerine kapatmadan önce mahallenizdeki bilgisayar tamircisinin yolunu tutmalısınız.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular


Üst