Bing Kötü SEO Teknikleri | Webmaster Forumu | Sosyal Medya Forumu | MaxiForum ツ
Neler Yeni

Bing Kötü SEO Teknikleri

Reklam Alanı
Reklam Alanı

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Bing Optimizasyon kategorisinde Tweety tarafından oluşturulan Bing Kötü SEO Teknikleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 25 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bing Optimizasyon
Konu Başlığı Bing Kötü SEO Teknikleri
Konuyu başlatan Tweety
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Tweety

Tweety

Yönetim Ekibi
Yönetici
Katılım
6 Ocak 2020
Mesajlar
800
Yaş
20
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
13
Kötü SEO Teknikleri
Aşağıda anlattıklarım Bing tarafından kalitesiz siteler kategorisine girmenize sebep olacak uygulamalardır. Bunları uygulamak risklidir ve Bing cezaları almanıza sebep olabilir. Bing Web Yöneticisi Yönergeleri uygunsuz, manipülatör veya yanıltıcı davranışların en yaygın biçimlerinden bazılarını açıklar. Açıklamadığı ve Siyah Şapka SEO teknikleri olarak bilinen diğer kötü uygulamalara karşı sert yaptırımlar uygulamaktadır.

Bing Negatif SEO konusunda da oldukça iyidir. Negatif yada diğer adıyla anti SEO hakkında daha fazla bilgi için Negatif SEO makalemi inceleyebilirsiniz.
Ek olarak, Bing kullanıcıları bir arama yaptıktan sonra Bing üzerinden bir web sitesini şikayet edebilir veya kötüye kullanımı geri bildirim olarak gönderebilir. Bing'in yapılmamasını istediği SEO Teknikleri

Gizleme
Gizleme, bir web sayfasının bir versiyonunu Bingbot gibi bir arama tarayıcısına ve diğerini normal ziyaretçilere gösterme uygulamasıdır. Kullanıcılara tarayıcılara göre farklı içerik göstermek spam taktiği olarak görülebilir ve web sitenizin sıralamasına zarar verebilir. Gizleme tekniği sitenizin Bing'ten çıkarılmasına yol açabilir.

Link Satın Alma, Link Spamlama
Kalitesiz ve organik olmayan linkler web sitelerine en çok zarar veren yollardan biridir. Ülkemizde halen backlink paketleri adı altında binlerce sosyal medya imleme, forum tanıtımı gibi organik olmayan backlinkler satılmaktadır. Bunlar evet backlink sayısını gerçekten arttırır ama o kadar kalitesizlerdir ki sitenizi yükselmesini bırakın arama motorlarında tamamen kaybolmasına bile sebep olur.

Bir web sitesinde gösterilen bağlantıların sayısını yapay olarak şişirmek, sitenizin Bing dizininden çıkarılmasına yol açabilir.

Sosyal Medya Programları
Tiwtter'daki otomatik takip gibi yollar, sosyal sitelerdeki takipçilerin büyümesini teşvik eder. Sizi takip eden veya izleyen herhangi birini takip ederek otomatik olarak çalışırlar. Fakat bu gibi yollar zamanla sahip olduğunuz takipçilerin sayısının sizi takip edenlerin sayısıyla hemen hemen aynı olduğu bir senaryo yaratır. Bu ise sizi arama motorları gözünde güçlü bir etkiye sahip olduğunuzu göstermez. Arama motorları insanlar gibi düşünmeye çalışır. Az takip etmeye karşın çok fazla takipçisi olan bir hesap daha güçlüdür.

Meta Yenileme Yönlendirmeleri
Bu meta etiketlere eklenen bir kod ile yapılır. Önceden hazırlanmış ve planlanmış bu kod ile kullanıcı web sitesinde belli bir süre kaldıktan sonra (Örnek: 15saniye) sayfa otomatik yenilenir veya kullanıcının isteği dışında farklı bir sayfaya geçiş yapar. Bu kullanıcıyı ve arama botlarını kandırmaktır ve uzun vadede hitlerin düşmesinden başka bir şeye fayda etmez.

Yinelenen İçerik
Aynı içeriği birden fazla URL’de çoğaltarak kullanmak. Bing zaman içinde bu URL'leri keşfedecek ve bazılarını spam olarak algılayacaktır. Buda sitenin kalite puanını düşürecektir. Bunun yerine gerçekten kullanıcılar için faydalı konuyu her yönüyle açıklayan içerikler oluşturmak çok daha faydalı olacaktır.

Anahtar Kelime Doldurma
Hala bunu yapan kaldı mı? Evet hala bunu yapan var! İçerikleri arama motorları için değil kullanıcılar için oluşturun. Kullanıcının okumadığı bir içeriğe arama motorları neden değer versin ki? Belli anahtar kelimeye odaklanmış, anahtar kelime ve varyasyonlarının defalarca geçtiği içerikler sizi Bing'te sıra kaybetmenin yanında uzun vade de ceza alıp dizinden atılmaya kadar giden bir yola sokar.

Yanıltıcı İşaretleme
Siteler, sayfalarıyla ilgili bilgileri iletmek için kabul edilen etiketleri veya schema.org işaretlemesi gibi işaretler kullandığında, bu doğru ve etiketlerin bulunduğu sayfayı temsil etmelidir. Belirli sitelerde işaretleme olmamalıdır. Etiketleri doğru ve yerinde kullanmalısınız.

İyi bir SEO Uzmanı olmak için oyunun kurallarını gerçekten iyi bilmek gerekir. Asıl oyun kurucu Google olsa bile Bing'te Yahoo ile işbirliği ile dikkate alınması gereken bir oyuncudur. Bing Kuralları ile web sitenizin üstlerde çıkması için yapmanız gerekenler konusunda fikir sahibi olduğunuzu düşünüyorum.​
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)

Benzer konular


Reklam Alanı
Reklam Alanı
Üst