Cep Telefonlarında IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • Duyuru: Forumda Bulunan Tüm Webmaster Konuları, WMexe.Net Forum Sitemize Taşınmıştır!
  • Duyuru: 2.Forum Sitemiz WMexe.Net Yayında! Ziyaret etmek istermisin?
  • Duyuru: Türkiye'nin ilk ve tek ''Sosyal Medya Destek ve Ticaret Forumu''MaxiForum.Net Hoşgeldiniz...

Cep Telefonlarında IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Cep Telefonları kategorisinde Tsubasa tarafından oluşturulan Cep Telefonlarında IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 75 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Cep Telefonları
Konu Başlığı Cep Telefonlarında IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?
Konuyu başlatan Tsubasa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Tsubasa

Tsubasa

Moderatör
Katılım
21 Şub 2020
Mesajlar
634
Yaş
20
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
7
Akıllı Telefonlarda IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

Teknolojinin en büyük nimetlerinden biri akıllı telefonlar. Ancak son zamanlarda görülen tüketim çılgınlığı kaçakçıların ve illegal satış yapan kişilerin de dikkatini çekmiş olacak ki telefon pazarına kaçak ve kayıtsız birçok ürün sürülüyor.

Kaçak telefona devletin dur deme yöntemi ise Türkiye sınırları içerisinde telefonunuzu kilitlemek oluyor. Bunu da telefona kayıtlı olan IMEI numarasını engelleyerek yapıyor. Ancak kullanıcılara da telefon hakkında bilgi vermek için bir internet sitesi bulunuyor. Bu internet sitesine telefonunuzun IMEI numarasıyla giriş yaptığınız takdirde cihazınızın durumunu öğrenebiliyorsunuz. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor;

  1. Öncelikle cep telefonumuzda *#06# tuşlarına basıyoruz ve karşımıza 15 haneli bir rakam çıkacaktır. Bu rakam kullandığımız telefonun IMEI numarasıdır.
  2. Bu numarayı BTK'nın Mobil Cihaz Kayıt Sistemi'nden sorgulatmamız gerekiyor. Bunun için mcks.gov.tr sitesine giriş yapıyoruz. Buraya resimdeki gibi öğrendiğimiz IMEI numaramızı yazıp "Sorgula"ya basıyoruz.
  3. İşte bu şekilde IMEI numarasının kayıtlı olduğu telefon vs. öğrenmek istediğimiz birçok bilgi çıkıyor ve IMEI sorgulama işlemi sona eriyor.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)

Benzer konularwebmaster forumu
Üst