⭐Çok Hızlı Kazandıran Pinterest Keywordler ⚡ Aranma Hacimleri 🔥 Zorluk Seviyeleri 🔥 10 Kategori | Türkiye'nin En Kaliteli Sosyal Medya Forumu! | MaxiForum.Net
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

⭐Çok Hızlı Kazandıran Pinterest Keywordler ⚡ Aranma Hacimleri 🔥 Zorluk Seviyeleri 🔥 10 Kategori

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Pinterest Forumu kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan ⭐Çok Hızlı Kazandıran Pinterest Keywordler ⚡ Aranma Hacimleri 🔥 Zorluk Seviyeleri 🔥 10 Kategori başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 833 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Pinterest Forumu
Konu Başlığı ⭐Çok Hızlı Kazandıran Pinterest Keywordler ⚡ Aranma Hacimleri 🔥 Zorluk Seviyeleri 🔥 10 Kategori
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 833
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
Moderatör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
2,110
Yaş
30
Nereden
İstanbul
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
36
Merhaba;

Şimdiye kadar yapılan keyword satışlarında kimse keywordlerin aranma hacimlerini paylaşmıyordu, çünkü bu verileri bulamıyorlardı. Biz ne yaptık? 1 Haziran'dan 31 Ağustos'a kadar on binlerce kelimenin aranma hacimlerini tek tek inceledik. Aynı on binlerce kelimeyle yapılan pinlemeleri tek tek inceledik, enteresan rakamlarla karşılaştık. Hangi keywordlerin %95'ten fazla mobil hit aldığını, hangilerinin tıklama oranını yüksek tutacak reklamlar gösterdiğini, hatta hangilerinin reklama tıkladıktan sonra reklamdaki ürünü satın alma eğilimini yükselteceğini inceledik. İstatistik bölümü öğrencileri olarak SPSS ve R programlarından yararlandık; chi square testi ve lineer olmayan newton denklem sistemi kullanarak hesaplamalarda bulunduk.

Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.


Bunların sonucunda her keyword için tıpkı Google arama motoru optimizasyonunda her kelimede ilk sayfa çıkmanın zorluğu ölçülebileceği gibi Pinterest'te de bir kelime hangi kelimelerden daha kolay hit çekebileceğimizi tespit ettik. Her kelime için %0 ile %100 arasında zorluk seviyesini ki kare testi ile belirledik. Örneğin fileli mayo anahtar kelimesinin paylaşımları, aranma hacmine göre çok az. Fileli mayo hakkındaki pinlemeleri takip eden 20-50 yaş arası kadın kitlenin %97'lik kısmı Pinterest'e telefonundaki uygulamalardan giriyor; aynı zamanda sitemize. Fileli mayo anahtar kelimesinden sitemize gelen ziyaretçiler, reklamlarda daha önceden incelediği mayoyu görüyor ve reklama tıklıyor, belki de satın alıyor. Çünkü bu demografiğe sahip kullanıcılar internette çok bilinçli hareket etmiyor. (Fileli mayo örnektir, paragraftaki bilgilerin hepsi varsayımdır)

Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.

Dosyamızda 10 kategoride toplam 1.673 keyword bulunmaktadır. Kendiliğinden filtrelenmiş Excel dosyalarından oluşan listelerde keywordlerin 3 aylık aranma hacimleri ve keywordlerde çıkmanın zorluk seviyesi de eklenmiştir. Keywordlerin tamamı İngilizce'dir.
Keywordlerin kategorileri: Fashion (104) - Crafts (115) - Drink (114) - Food (110) - DIY (123) - Beauty (98) - Home Decor (106) - Hair (123) - Kids (117) - Wedding (661) şeklinde olup parantez içindeki sayılar kaç keyword olduğunu belirtir. Zorluk derecesi yüksek ve düşük keywordler filtrelenerek sıralanmıştır; zorluk derecesi 50 ve altında olan keywordlerle çalışmanız önerilir. Yüksek zorluk dereceli keywordleri de eklememizin sebebi her keywordü kendinizin de deneyerek hesapların 1 milyon görüntüye ulaşma sürelerini ve sitelerin kazançlarını görmeyi tecrübe etmenize olanak sağlamaktır.
Keywordlerin satışı sınırlı sayıda olacaktır. İade, söz konusu değildir.Yaz mevsimi boyunca incelenen keywordlerle 5 kişilik bir ekip olarak Eylül ayının ilk haftası 3-10 tane arası subdomain açtık. Her subdomain için her kategoriden bir tane zorluk derecesi düşük keyword seçtik. Daha sonra seçtiğimiz keywordler kullanılmış olduğu için listelerden sildik.19 gün sonra AdSense hesaplarından birinin dashboard ekran görüntüsü:
Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.


Üç subdomainli bir AdSense'in Eylül ayı sonu dashboard siteler raporu görüntüsü:
Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.


9 subdomain kurulan AdSense'in Eylül ayı kapanış bakiyesi ile kesinleşen kazanç görüntüsü:
Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.Hesaplardan birinde tutan pinin görüntüsü (sansüre mecburuz zira hiçbirimiz emeklerimizin boşa gitmesini istemeyiz):
Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.Pinterest hesaplarından birinin pin istatistikleri:
Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.Eylül ayı başında açılan hesabın Ekim ayı başındaki görüntülenme sayısı (+8.000 pin):
Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.Eylül ayı başında açılan 10 subdomainli AdSense'in Eylül'ün son haftasındaki kazanç görüntüsü. Bir site 3 hafta sonunda günlük ortalama 5 TL kazanç bırakıyor:
Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Resmin tamamını görüntülemek için bu çubuğu tıklayın. Orijinal görüntü 1552x419 boyutunda.
Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.


Gelir görüntüsü:
Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Resmin tamamını görüntülemek için bu çubuğu tıklayın. Orijinal görüntü 1541x82 boyutunda.
Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.Emeklerinin karşılığını alanlar
Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.
:
Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.

Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.

AdSense gelirleri değişkenlik gösterebilir. Ekran görüntülerindeki gelirlerden daha fazla gelire sahip olabilir, daha az gelire sahip olabilir veya Pinterest account ban, Pinterest shadow ban, Pinterest domain ban, AdSense hesap ban, AdSense reklam kısıtlama gibi keywordlerle alakası olmayan durumlarda hiç kazanamayabilirsiniz. Keywordlerin aranma hacimleri ve zorluk seviyesi indexi Haziran - Eylül 2019 ayları verilerine göre olup aydan aya küçük değişkenlikler gösterebilir.
Kısa süreliğine satışta olacak bu keyword listelerinin fiyatı 60 TL olarak belirlenmiştir.

Bana PM ile,
fzshift@gmail.com mail adresinden,
bonarous@outlook.com (live: bonarous) Skype ,
+447479271801 , WhatsApp ,
@Bonarous Telegram ,
Bonarous#8426 Discord ,


kanallarından ulaşabilirsiniz.

Herkese iyi çalışmalar.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Üst