Discord Farkı Nedir? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

  • Gece modu teması kullanıma açıldı!
  • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Discord Farkı Nedir?

Pi

Yönetici
Editör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
5,900
Çözümler
2
Aldığı beğeni
2
Puanları
0
Yaş
35
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek
Discord, çevrimiçi oyuncular için TeamSpeak, Mumble ve Ventrilo gibi sesli sohbet hizmetlerine ücretsiz bir alternatif olarak piyasaya sürülmüştür. Bu hizmetler, oyun klanlarının, loncalarının ve diğer grupların, üyeleri arasında IP üzerinden Ses (VoIP) iletişimini kolaylaştırır. Oyuncular oyunlarda yerleşik olarak bulunan, genellikle daha düşük kaliteli ve özelliksiz sesli iletişim araçlarını kullanmak yerine birlikte oynamak için bu hizmetleri kullanır.

VoIP hizmetleri genellikle ücretsiz olmayan bir sunucuya ihtiyaç duyar. Bazı barındırma şirketleri, normal bir oyun sunucusu kiralandığında ücretsiz bir VoIP sunucusu sağlar. Ancak, genellikle TeamSpeak, Mumble veya Ventrilo sunucusunu çalıştırmanın bir maliyeti vardır.

Discord, benzer bir hizmeti ücretsiz olarak sunar. Discord uygulamasını indirmek ücretsizdir, bir Discord hesabına kaydolmak ücretsizdir ve herkes ücretsiz olarak bir Discord sunucusu oluşturabilir.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema düzenleyici