Discord Nasıl Kullanılır? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

  • Gece modu teması kullanıma açıldı!
  • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Discord Nasıl Kullanılır?

Pi

Yönetici
Editör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
5,900
Çözümler
2
Aldığı beğeni
2
Puanları
0
Yaş
35
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek
Discord‘u kullanmaya başlamanın ilk adımı, onu seçtiğiniz cihaza indirmek ve bir hesap açmaktır. Discord’un kullanımı tamamen ücretsizdir.

Hesabınızı oluştururken, hesabınızı başkaları tarafından kullanılmasını önlemek ve güvende tutmak için güçlü ve güvenli bir parola kullanmanızda ve “İki Faktörlü Kimlik Doğrulama” ayarlamanızda fayda vardır.

Oturum açtıktan sonra, ayarlar menüsünden çeşitli diğer seçeneklere erişebilirsiniz. Ekranın sol alt köşesindeki dişli çark simgesine tıkladığınızda, her türlü ayarı değiştirebilirsiniz. Bu ayarlara; gizlilik ayarları, yetkili uygulamalar, video ayarları ve daha fazlası dahildir. Çevrimiçi ortamda güvende kalmak istiyorsanız, önce gizlilik ayarlarına bakmanız gerekir. Bu alandan Discord’u doğrudan mesajları tarayacak ve uygunsuz herhangi bir şey almanızı engelleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Genel sunucular kullanıyorsanız, sunucu üyelerinin size istenmeyen mesajlar göndermesini veya sizi arkadaş olarak eklemesini devre dışı bırakmayı da seçebilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema düzenleyici