Discord Nedir? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

  • Gece modu teması kullanıma açıldı!
  • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Discord Nedir?

Pi

Yönetici
Editör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
5,900
Çözümler
2
Aldığı beğeni
2
Puanları
0
Yaş
35
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek
Discord, Skype veya TeamSpeak gibi programlara veya Slack gibi profesyonel iletişim platformlarına benzer bir sohbet uygulamasıdır. Özellikle video oyunu oyuncularına yöneliktir ve onlara birbirlerini bulma, oyunu koordine etme ve oynarken konuşma yolları sağlar. Video görüşmeleri, sesli sohbeti, metni destekler ve kullanıcıların istedikleri gibi iletişim kurmalarına olanak tanır.

Discord, özellikle PC oyunları oynamaya çalışıyorsanız kullanışlıdır. Uygulama sohbeti oldukça kolaylaştırır, diğer insanları bulmanıza yardımcı olur ve hızlı iletişim için onları arkadaş listenize eklemenizi sağlayacak arama işlevleri sunar. Pek çok insan Discord’u sadece oyun oynarken birbirleriyle konuşmak için değil, aynı zamanda organizasyonel ve sosyal bir araç olarak da kullanır.

Discord, çoklu bir platformdur ve Discord’u nerede olursanız olun kullanabilirsiniz. Windows, Mac, Android, iOS ve hatta Linux için ücretsiz olarak indirilebilir. Ayrıca, indirmeden de doğrudan bir web tarayıcısında üzerinden Discord’u kullanabilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema düzenleyici