Discord Webhook kullanımı | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

  • Gece modu teması kullanıma açıldı!
  • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Discord Webhook kullanımı

Tsubasa

Yönetici
Editör
Üyelik Tarihi
5 Ocak 2020
Mesajlar
53
Çözümler
1
Aldığı beğeni
0
Puanları
0
Yaş
31
Cinsiyet
Erkek
Discord’un Webhook özelliği, sohbet kanallarına otomatik mesajlar ve güncellemeler göndermenizi sağlıyor. Webhook ile başka bir platformdan Discord’a otomatik olarak mesaj gönderebiliyorsunuz. Webhookların, Discord kanalları arasında otomatik mesajlar göndermek için değil, Discord'un başka bir web sitesi ile entegre olmasını sağlamak için kullanıldığını belirtelim.

Discord ile Webhhok odağında iş birliği içinde bulunan platformlar arasında GitHub, CircleCI ve DataDog gibi isimler yer alıyor. Bu platformlar ve Discord arasında webhook'u yapılandırabilir ve mesaj göndermeye başlayabilirsiniz. Deseklenen platformlar kapsamında yapabileceklerinizi örneklendirebiliriz. Mesela Discord sunucunuzu GitHub ile güncelleyebilir veya istek çekebilirsiniz. DataDog gibi sistemlerden analizleri takip edebilirsiniz.

Son olarak Twitch, YouTube ve Facebook gibi sosyal platformların şimdilik Discord'un Webhook yapılandırmasını desteklemediğini belirtelim.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Tema düzenleyici