Discord'da Mikrofon ve Kulaklık Ayarı Nasıl Yapılır ? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

  • Gece modu teması kullanıma açıldı!
  • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Discord'da Mikrofon ve Kulaklık Ayarı Nasıl Yapılır ?

Tsubasa

Yönetici
Editör
Üyelik Tarihi
5 Ocak 2020
Mesajlar
53
Çözümler
1
Aldığı beğeni
0
Puanları
0
Yaş
31
Cinsiyet
Erkek
Uyuşmazlık sesli sohbet için mükemmeldir, ancak statik, arka plan gürültüsü ve düşük ses kalitesini düzeltmek için bazı ayarları değiştirmeniz gerekebilir. Ses cihazlarınızı nasıl seçeceğiniz ve kristal netliğinde geldiğinizden nasıl emin olacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Discord'da, adınızın yanındaki dişli çark simgesini ve sol alt taraftaki avatarı tıklayarak Ayarlar menüsünü açın.
Ayarlar menüsünde, “Uygulama Ayarları” altında, sol taraftan “Ses ve Video” yu seçin. Bu, mikrofon veya kulaklığınızın ayarlarını değiştirebileceğiniz menüyü getirir.Hangi mikrofon veya kulaklıklı Discord'un kullanılması gerektiğini seçmek için “Giriş Aygıtı” altındaki açılır menüyü açın. Yapılandırmaya çalıştığınız cihazı seçin. Varsayılan ayarı seçerseniz Discord, işletim sisteminiz için hangi mikrofonun varsayılan olarak ayarlandığını erteleyecektir.İLİŞKİLİ: Windows'da Ses Çalma ve Kayıt Aygıtlarınızı Değiştirme

Mikrofonunuz çok yüksek geliyorsa, “Giriş Ses Seviyesi” altındaki kaydırma çubuğunu tıklatıp uygun bir düzeye sürükleyin. Mikrofon Testi altındaki “Kontrol Edelim” düğmesini tıklayarak mevcut mikrofonunuzun veya kulaklığınızın ses seviyesini ve kalitesini test edebilirsiniz.Discord varsayılan olarak, gürültü algıladığında mikrofonunuzu etkinleştirir. Bu ayarı, yalnızca ilgili tuşa basmaya karar verdiğinizde mikrofonunuzu etkinleştirecek bas-konuş olarak değiştirebilirsiniz. “Ses Etkinliği” veya “Bas Konuş” kutularını işaretleyerek bu ayarı değiştirin.

“Ses Etkinliği” seçeneğini seçtiyseniz, bu ayarın hassasiyetini ayarlayabilirsiniz. Discord varsayılan olarak mikrofon hassasiyetini otomatik olarak belirler, ancak bu ayarı geçiş düğmesine tıklayarak kapatabilirsiniz. Ardından kaydırıcıyı az çok hassas olacak şekilde ayarlayın.“Bas-Konuş” seçeneğini belirlediyseniz, “Kısayol” altındaki “Kayıt Tuş Bağlantısı” nı tıklayarak mikrofonunuzu etkinleştirecek tuşu seçin. Bas-konuş tuşunu bırakıp mikrofonunuzun gerçekten devre dışı bırakılması arasındaki gecikmeyi artırmak veya azaltmak için “Bas-Konuş Bırakma Gecikmesi” altındaki kaydırma çubuğunu kullanın. Son olarak, “Tuş Bağlantısı Ayarları” nı tıklayarak ek bas-konuş kısayol tuşları ekleyebilirsiniz.Bu menüyü aşağı kaydırarak erişebileceğiniz “Gelişmiş” sekmesi altında ek ses ayarları bulunmaktadır. Yankı Giderme, Gürültü Bastırma, Otomatik Kazanç Kontrolü ve Hizmet Kalitesi varsayılan olarak etkindir. Mevcut kurulumunuza başka şekilde müdahale etmedikçe bu ayarları etkin bırakmanızı öneririz.

Son olarak, konuşurken arkadaşlarınızı veya kendinizi duymayı kolaylaştırmak için “Zayıflama” ayarını kullanın. Discord'un diğer uygulamalarınızın sesini ne kadar düşüreceğini artırmak için kaydırıcıyı kaldırın. Bu, iki düğmeyi nasıl ayarladığınıza bağlı olarak sizin veya kanaldaki diğer kullanıcılar için geçerlidir.Sesinizin yalnızca mikrofonunuz kadar net ses çıkaracağını unutmayın. İster kulaklık, ister masaüstü mikrofon, ister doğrudan cihazınızda yerleşik olsun, bu ayarlar Discord ile daha iyi ses kalitesi elde etmenize yardımcı olacaktır.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Tema düzenleyici