E-Ticaret Sitelerinde Bilgi ve İşlem Güvenliği Sağlama | Türkiye'nin En Kaliteli Sosyal Medya Forumu! | MaxiForum.Net
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

E-Ticaret Sitelerinde Bilgi ve İşlem Güvenliği Sağlama

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Teknoloji, Webmaster, Google, Pc, Forumlar... kategorisinde Red Kit tarafından oluşturulan E-Ticaret Sitelerinde Bilgi ve İşlem Güvenliği Sağlama başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 63 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji, Webmaster, Google, Pc, Forumlar...
Konu Başlığı E-Ticaret Sitelerinde Bilgi ve İşlem Güvenliği Sağlama
Konuyu başlatan Red Kit
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 63
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Red Kit

Red Kit

Emekli Kovboy!
Moderatör
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
0
Yaş
34
Nereden
Yurtdışı
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
12
Ülkemizde internet kullanıcılarının eticaret sitelerine ve bilgilerini paylaştıkları diğer birçok siteye güveni zamanla yavaş yavaş oluşmuştur.2000’li yılların başında kredi kartını güvenipte alışveriş yapan kitle, bugün internet üzerinden alışveriş yapan kitle ile kıyaslanamaz düzeydedir. Olumlu yorumlar, çevresel etmenler, olumlu tecrübe etmiş arkadaşlar vb. birçok etmen insanların internette bilgi paylaşımına güvenini arttırmıştır.


Eticaret siteleri için bilgilerin kanallar üzerinden iletilmesi sırasında, çalınma ve değiştirilme riski olmadan alıcıya gönderilmesi büyük önem taşımaktadır.Bunun için, çeşitli kriptografi yöntemleri ve araçları geliştirilmiştir.Şifreleme işlemiyle, gönderilen bilgi, anlamsız sayısal veriye dönüştürülmekte ve alıcıya gönderilmektedir. Alıcı ise, yine anahtar şifreyi kullanarak, anlamsız sayısal veriyi özgün haline dönüştürmektedir. Farklı şifreleme yöntemlerine ve şifre altyapılarına sahip kriptografi türleri vardır.


Şifreleme ve güvenliği sağlamak amacıyla bu yöntemlerde kullanılan araçlar bir önceki bölümde incelediği üzere; dijital sertifikalar, dijital ve elektronik imzalardır. Fakat burada şifreleme ile sağlanan güvenliğin dışında, alıcının bilgisayarında ki işlem güvenliği tam olarak sağlanamayabilmektedir. Alıcının bilgisayarında bulunabilecek virüs, spy, trojen veya gizlice yerleştirilmiş güvensiz öğeler nedeniyle işlem güvenliği sağlanamayabilir. Bu sorunun giderilmesi alıcı tarafından sağlanabilecek bir unsurdur. Alıcının bilgisayarlarında bulunan virüs veya koruma programları aracılığı ile işlem güvenliğinde yaşanabilecek sıkıntılar minimuma indirilebilir.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Üst