Error Log, Error Log nedir, Error Log açma, Error Log görme, Error Log okuma | Türkiye'nin ilk ve Tek Sosyal Medya Forumu! MaxiForum.Net ✓
Neler Yeni
Türkiye'nin ilk ve Tek Sosyal Medya Forumu! MaxiForum.Net ✓

MaxiForum.Net Sizlere Instagram, Facebook, YouTube, Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal medya alanında destek hizmeti sunar, ve yoğun ilgi gören webmaster konularını ele alır. Aynı zamanda da hızlı ve güvenilir bir şekilde ticaret yapma imkanı sağlar.Forumun hiçbir alanında üyelik zorunlu değildir.Yinede dilerseniz bize katılabilirsiniz.

Error Log, Error Log nedir, Error Log açma, Error Log görme, Error Log okuma

Maxi Forum Konu Bilgileri

Kategori Adı Web
Konu Başlığı Error Log, Error Log nedir, Error Log açma, Error Log görme, Error Log okuma
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
Yönetici
Yetkili
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
304
Yaş
33
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek
Aldığı Beğeni
31
Cpanel Hata Kayıtlarını Kontrol Etme
Öncelikle cpanel girişi yapıyorsunuz ve ardından sırasıyla aşağıdaki adımları uyguluyorsunuz.

1) Cpanel girişi yaptıktan sonra File Manager ( Dosya Yöneticisi ) kısmına tıklıyoruz

2) public_html içerisinde error_log dosyası var ise bu cpanel yedekle beraber bu hata dosyasınıda yedekler ve Bant Genişliği dolar site ile igli Bant Genişliği hatası verir bunu çözümü için ilk olarak sitenin dosyalarındaki hata payını gidermek gerekmektedir bu hataları çözebilmek için nerede hata veriyoru bu yolldan bulabilirsiniz.

Giriş yaptığımız Cpanel de Metrik Başlığını bulup Hatalar yazan sekmeye giriş yapalım

Hatalar kısımına tıkladıktan sonra içerisindeki hataların dosya yollarına bakarak yazılım ile verilen hataları giderip ve band genişligi yüzünde verilen hata ile sitenizin durmasını engelleyebilirsiniz.


Error Log dosyasını acmak ıcın ftp programınız ıle puplıc_html'ye girin Error Log un uzerıne tıklayın goruntule deyın, yada sağ tıklayın goruntule deyın.

Error Log u sılsem bişi olurmu zarar verırmı ? Error Log sıtenızdekı hataların bırıktırıldıgı bir dosyadır sılersenız hiçbişi olmaz zararı olmaz yani.

Error Log u ne yapmam gerek ? Error Log dosyasını acıp ıcındekı hataları analız edip düzelmenız gerek boylece sıtenız daha sorunsuz ve rahat calısır stabıl olmus olur. yapmasanız zararı varmı ? yok yıne sıtelerınız calısır lakın yag bakımı gecen arıza bı aracı surmek gibi bişidir bu durum.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)

Benzer konular


Reklam Alanı
Üst