Facebook Resim Ölçüleri (2020) | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Facebook Resim Ölçüleri (2020)

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Facebook Genel kategorisinde Tsubasa tarafından oluşturulan Facebook Resim Ölçüleri (2020) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 992 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Facebook Genel
Konu Başlığı Facebook Resim Ölçüleri (2020)
Konuyu başlatan Tsubasa
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 992
ALDIĞI BEĞENİ 1
Son Mesaj Yazan Tsubasa

Tsubasa

Captain Tsubasa
Yönetici
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
2,062
Yaş
30
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
23
Facebook Profil Fotoğrafı Ölçüsü
Facebook profil resminin çerçeve ölçüsü : 160×160 pixel

Facebook profilinizde kullanacağınız resmin ölçüsünün en az 180×180 piksel ölçülerinde olmasına dikkat etmelisiniz. En iyi sonucu almak için en az 256×256 piksel ölçülerinde bir resmi profil fotoğrafınız yapabilirsiniz. Profil fotoğrafı olarak yükleyeceğiniz resmin 960×960 piksel ölçülerinden fazla olmamasına dikkat ediniz.
Telefonunuzdan çektiğiniz bir resmi profil fotoğrafı yapmamaya özen göstermelisiniz. Bunun nedeni ise; resmi Facebook üzerinden kırpmaya çalıştığınızda resminizde bozulmalar ve piksel kayıpları olacaktır. Bu sebepten ötürü önerimiz; profil resminizi Facebook’a göndermeden önce mutlaka Photoshop veya Paint ile yukarıdaki ölçüleri göz önüne alarak kendinizin küçültmesi. Doğru ölçüyü yakaladıktan sonra resmi Facebook’a profil fotoğrafı yapmak üzere yükleyebilirsiniz.
Facebook Kapak Fotoğrafı Ölçüsü
Facebook kapak resminin ölçüsü : 828×315 piksel

Facebook profil veya sayfanızda kullanacağınız kapak resminin ölçüsünün kesin bir biçimde 828×315 piksel ölçülerinde olduğundan emin olunuz. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayına kadar Facebook kapak fotoğrafı ölçüsü 851×315 piksel olarak belirlenmişti. Ancak Temmuz ayında gelen güncelleme ile bu ölçü kesin olarak 828×315 olarak belirlendi.
Kapak resminden daha iyi sonuç almak için, daha yüksek ölçülerde resim eklemeniz ise, Facebook tarafından kırpılacak ve dolayısı ile resimde bozulmalar yaşanacaktır. Bundan dolayı kapak fotoğrafınızın ölçüsünü tam olarak 828×315 olarak ayarlamalısınız.
Facebook Paylaşılan Fotoğraf Ölçüsü
Facabook paylaşılan resmin ölçüsü : 1200×900 piksel

Anılarımızı canlı tutmak veya Facebook sayfamızda takipçilerimize paylaşımda bulunmak için sürekli resim paylaşıyoruz. Bu resmi insanlar 399×150 piksellik bir çerçeve içerisinde görseler de, paylaşılan resmin ölçüsünün mutlaka 1200×900 piksel ölçülerinden olması gerekiyor.
Eğer daha düşük ölçülerde bir resmi paylaşırsak, resme tıklandığında resim 1200×900 ölçülerinde açılacağı için resimde piksel bozulmaları olacak bunun sonucu olarak da resim de istenmeyen bir görünüm elde edilecektir.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)


Üst