Facebook Resim Ölçüleri (2020) | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • Duyuru: Türkiye'nin ilk ve tek ''Sosyal Medya Destek ve Ticaret Forumu''MaxiForum.Net Hoşgeldiniz...

Facebook Resim Ölçüleri (2020)

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Facebook Genel kategorisinde Casper tarafından oluşturulan Facebook Resim Ölçüleri (2020) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 553 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Facebook Genel
Konu Başlığı Facebook Resim Ölçüleri (2020)
Konuyu başlatan Casper
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Casper

Casper

Moderatör
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
1,048
Yaş
30
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
21
Facebook Profil Fotoğrafı Ölçüsü
Facebook profil resminin çerçeve ölçüsü : 160×160 pixel

Facebook profilinizde kullanacağınız resmin ölçüsünün en az 180×180 piksel ölçülerinde olmasına dikkat etmelisiniz. En iyi sonucu almak için en az 256×256 piksel ölçülerinde bir resmi profil fotoğrafınız yapabilirsiniz. Profil fotoğrafı olarak yükleyeceğiniz resmin 960×960 piksel ölçülerinden fazla olmamasına dikkat ediniz.
Telefonunuzdan çektiğiniz bir resmi profil fotoğrafı yapmamaya özen göstermelisiniz. Bunun nedeni ise; resmi Facebook üzerinden kırpmaya çalıştığınızda resminizde bozulmalar ve piksel kayıpları olacaktır. Bu sebepten ötürü önerimiz; profil resminizi Facebook’a göndermeden önce mutlaka Photoshop veya Paint ile yukarıdaki ölçüleri göz önüne alarak kendinizin küçültmesi. Doğru ölçüyü yakaladıktan sonra resmi Facebook’a profil fotoğrafı yapmak üzere yükleyebilirsiniz.
Facebook Kapak Fotoğrafı Ölçüsü
Facebook kapak resminin ölçüsü : 828×315 piksel

Facebook profil veya sayfanızda kullanacağınız kapak resminin ölçüsünün kesin bir biçimde 828×315 piksel ölçülerinde olduğundan emin olunuz. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayına kadar Facebook kapak fotoğrafı ölçüsü 851×315 piksel olarak belirlenmişti. Ancak Temmuz ayında gelen güncelleme ile bu ölçü kesin olarak 828×315 olarak belirlendi.
Kapak resminden daha iyi sonuç almak için, daha yüksek ölçülerde resim eklemeniz ise, Facebook tarafından kırpılacak ve dolayısı ile resimde bozulmalar yaşanacaktır. Bundan dolayı kapak fotoğrafınızın ölçüsünü tam olarak 828×315 olarak ayarlamalısınız.
Facebook Paylaşılan Fotoğraf Ölçüsü
Facabook paylaşılan resmin ölçüsü : 1200×900 piksel

Anılarımızı canlı tutmak veya Facebook sayfamızda takipçilerimize paylaşımda bulunmak için sürekli resim paylaşıyoruz. Bu resmi insanlar 399×150 piksellik bir çerçeve içerisinde görseler de, paylaşılan resmin ölçüsünün mutlaka 1200×900 piksel ölçülerinden olması gerekiyor.
Eğer daha düşük ölçülerde bir resmi paylaşırsak, resme tıklandığında resim 1200×900 ölçülerinde açılacağı için resimde piksel bozulmaları olacak bunun sonucu olarak da resim de istenmeyen bir görünüm elde edilecektir.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)webmaster forumu
Üst