Google AdSense TBM ve BGBM Nedir ? | Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu! | MaxiForum.Net
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Google AdSense TBM ve BGBM Nedir ?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Google Adsense kategorisinde Red Kit tarafından oluşturulan Google AdSense TBM ve BGBM Nedir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 69 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Google Adsense
Konu Başlığı Google AdSense TBM ve BGBM Nedir ?
Konuyu başlatan Red Kit
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 69
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Red Kit

Red Kit

Emekli Kovboy!
Moderatör
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
0
Yaş
34
Nereden
Yurtdışı
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
13
AdSense TBM Nedir ?

Temel olarak AdSense TBM, tıklama başı maliyet anlamına gelir. Sitenizdeki ziyaretçileriniz tarafından yapılan her reklam tıklamasında elde edeceğiniz geliri işaret eder. Yani tık başına kazanacağınız paradır.

TBM miktarı esas olarak reklam verene göre değişiklik gösterir.

Tabii reklam veren dışında sitenizin kategorisi, hitap ettiği kitle, trafik durumunuz gibi bir çok etken de TBM miktarını etkileyen faktörlerdir. AdSense tık başına fazla ödeme yapan reklam verenlerin reklamlarını önce gösterir.

Ziyaretçileriniz bu reklamlara ne kadar çok tıklarsa o kadar çok kazanırsınız. Tabi aynı sektör için tüm reklam verenler aynı düşük ücreti ödüyorlarsa kazancınız da düşecektir. Yani burada demek istediğim TBM oranını arrtırma konusunda sizin kaliteli içerik üretip uygun reklam yerleşimi yapmaktan başka yapabileceğiniz bir şey yok.

Tabii TBM’si fazla olan sektörlerde yazılar yazmayı da tercih edebilirsiniz. Bu konuda adsense TBM’si yüksek kelimeler başlıklı yazım size yol gösterecektir.


AdSense BGBM Nedir ?

AdSense ile reklam tıklaması yanı sıra reklam gösteriminden de gelir elde edebiliyorsunuz. BGBM de bin gösterim başına maliyet; yani bir reklamın bin adet gösterimi sonucunda elde edilen gelir anlamına gelmektedir.

BGBM reklamları ve TBM reklamları ayrı olarak değerlendirilir. Eğer BGBM reklamları TBM reklamlarından daha çok kazandıracak ise AdSense öncelikle BGBM reklamlarını sitenizde yayınlar.

#BGBM reklamları TBM reklamlarına göre daha az aksiyon aldığından reklam verenler tarafından pek tercih edilmezler. En azından ülkemizde durum böyle. Bu nedenle AdSense hesaplarınızda reklam tıklamaları, reklam gösterimlerinden daha çok gelir getirmekte olduğunu görürsünüz.

Yine de daha fazla ziyaretçi çekip, gelen ziyaretçilerinizin sitenizdeki diğer içeriklere de göz atmalarını sağlayıp BGBM reklamlarından yüksek gelir elde etmeniz mümkün. Bunun için içeriklerinize benzer yazılar alanı ya da yine Google AdSense’in sağladığı eşleştirilen içerik özelliğini kullanmanız faydalı olacaktır.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular

Üst