Hepsiburada Hızlı Alışveriş Profili Nedir ve Nasıl Kullanılır? | Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu! | MaxiForum.Net
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Hepsiburada Hızlı Alışveriş Profili Nedir ve Nasıl Kullanılır?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Hepsiburada kategorisinde Red Kit tarafından oluşturulan Hepsiburada Hızlı Alışveriş Profili Nedir ve Nasıl Kullanılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 134 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hepsiburada
Konu Başlığı Hepsiburada Hızlı Alışveriş Profili Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Konuyu başlatan Red Kit
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 134
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Red Kit

Red Kit

Emekli Kovboy!
Moderatör
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
0
Yaş
34
Nereden
Yurtdışı
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
13

Hızlı Alışveriş Profili Nedir?
Alışveriş profili, alışverişlerinizde size kolaylık sağlar. Dilerseniz birden fazla alışveriş profili oluşturabilirsiniz. Bunun için kredi kartı ya da teslimat/fatura adresinin mevcut profilinizdeki bilgilerden farklı olması gereklidir. Profil oluşturmak istediğiniz kredi kartı ve adres bilgileriyle sipariş verip, siparişin sonunda size gönderilecek SMS koduyla yeni hızlı profilinizi oluşturabilirsiniz.

Hızlı Alışveriş Profili Güvenli midir?
Hepsiburada’dan alışveriş yaparken diğer e-ticaret sitelerine göre ekstra bir güvenlik katmanına daha sahip olursunuz. Çünkü kolay alışveriş için tanımlamış olduğunuz ödeme profilinizde yer alan kredi kartı bilgileri, Hepsiburada'nın Uluslararası Güvenlik Standartları’na (PCI DSS-Payment Card Industry Data Security Standarts) sahip sunucularında şifrelenmiş olarak tutulur.
Bununla birlikte şüpheli ve olası dolandırıcılıkla ilişkili olabilecek işlemler tespit edilerek bu işlemlerin gerçekleşmesine izin verilmez.
Kolay alışveriş için oluşturduğunuz ödeme profillerinizle yapacağınız alışverişlerinizde size cep telefonu mesajı ve e-posta ile bilgilendirme yapılır.

Nasıl Hızlı Alışveriş Profili Oluşturabilirim?
1 - 'Sipariş Özeti' sayfasında 'Teslimat Adresi Değiştir' veya 'Ödeme Bilgileri Değiştir' butonlarından herhangi birini seçmelisiniz.
2 - Tıkladığınızda standart alışveriş sürecine yönlendirilirsiniz.
3 - Alışverişinizi tamamladıktan sonra tekrar yeni bir ödeme profili oluşturmanız için kayıtlı cep telefonunuza gelen şifreyi 'SMS Aktivasyon Şifresi' alanına girmeniz yeterlidir.
Cep Telefonuma Gelen SMS Aktivasyon Şifresini Girmezsem Ne Olur?
SMS aktivasyon şifresini girmezseniz, hızlı alışveriş profiliniz oluşturulamaz. Bir sonraki alışverişinizde tekrardan teslimat adresi ve ödeme bilgileri girmeniz gerekir.

Hızlı Alışveriş Profilime Nasıl Ulaşırım?
Hızlı alışveriş profilinize “Hesabım > Hızlı Alışveriş Profilim” sayfasından ulaşabilirsiniz.

Hepsiburada’da Kayıtlı Adreslerim ile Hızlı Alışveriş Profili Oluşturabilir Miyim?
Seçmiş olduğunuz kayıtlı adresinizle en az bir kere başarılı alışveriş gerçekleştirilmiş olmalıdır.

Ödeme Profilimi Nasıl Silebilirim?
1 - 'Hesabım – Hesap Ayarlarım – Hızlı Ödeme Tercihlerim' sayfasına ulaşın. Bu sayfada ödeme profillerinizi görüntülersiniz.
2 - Ödeme profillerinize tıklayarak dilediğiniz profili görüntüleyebilir, silmek için sağ tarafta bulunan 'Sil' butonu aracılığıyla silebilirsiniz.
3 - Mobil uygulamada ödeme profili silme işlemini ekranın sağ üstünde yer alan kullanıcı ikonuna basarak 'Ayarlar - Hızlı Ödeme Tercihlerim' bölümüne giderek yapabilirsiniz.

Hızlı Alışveriş Profili Güvenli midir?
Mevcut hızlı ödeme profilinizde yalnızca kredi kartı geçerlilik tarihini güncelleyebilirsiniz.
Geçerlilik tarihi dışındaki bilgileri güncellemek için hızlı profilinizi silip yeni bir profil oluşturmanız gerekir.
Güncelleme işleminizi “Hesabım – Hesap Ayarlarım – Hızlı Ödeme Tercihlerim” bölümüne giderek yapabilirsiniz.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular

Üst