Huawei Konum Servislerini Açıp Kapatma Nasıl Yapılır? | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Huawei Konum Servislerini Açıp Kapatma Nasıl Yapılır?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Huawei Forumu kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Huawei Konum Servislerini Açıp Kapatma Nasıl Yapılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 56 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Huawei Forumu
Konu Başlığı Huawei Konum Servislerini Açıp Kapatma Nasıl Yapılır?
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 56
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
Moderatör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
2,108
Yaş
30
Nereden
İstanbul
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
35
Konum bilgisi iznini aldıktan sonra uygulamalar herhangi bir zamanda konumunuzu alabilir. Konum bilginiz tehlikeli bir uygulama tarafından ele geçirilirse tehlike veya dolandırıcılık riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Konum servislerini gerektiğinde etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir ve gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak amacıyla uygulamalarınız için izin verilen izinleri düzenli olarak izleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Konum servislerini etkinleştirme veya devre dışı bırakma: Ayarlar uygulamasını açın, Güvenlik ve gizlilik > Konum erişimi bölümüne gidin ve Konum erişimi özelliğini etkinleştirin veya devre dışı bırakın. Konum servisleri etkinleştirildiğinde aynı zamanda uygun konumlandırma modunu da ayarlayabilirsiniz. Konum servisleri devre dışı bırakıldığında, ön yüklü yazılımın (Cihazımı Bul gibi) yanı sıra cihazınız tüm uygulamalar ve servislerin sizin konum bilginizi toplaması ve kullanmasına son verecektir. Bu uygulamalardan birini kullanmaya çalıştığınızda sistem sizden konum servislerini etkinleştirmenizi isteyecektir.
  • Wi-Fi ve mobil ağları kullan: Telefon cihazınızın konumunu operatör baz istasyon konum bilgisini veya yakındaki Wi-Fi yönlendirici konum bilgisini kullanarak hesaplar. Konum bilgisinin doğruluğu büyük ölçüde baz istasyondan veya Wi-Fi ağından toplanan konum bilgisine bağlıdır. Doğruluk genel olarak 100 metre ile birkaç kilometre arasındadır. Ağ konumlandırmanın doğruluğu düşüktür ancak iç mekanda iken konumlandırmaya imkan tanır ve daha az pil gücü kullanır.
  • Yalnızca GPS kullan: Konumunuzu belirlemek üzere yalnızca Telefon cihazınızın GPS'i tarafından bulunan uyduları kullanır. Ağ bağlantısına gerek yoktur. GPS uydu konumlandırması daha doğrudur ancak daha fazla pil kullanır. Doğruluğu metrelerle ölçülür. Fakat, iç ortam konumlandırması doğru olmayabilir veya konumunuzu tespit etmek zor olabilir.
  • GPS, Wi-Fi ve mobil ağları kullan: Doğru iç mekan ve dış mekan konumlandırması için GPS konumlandırma ve ağ konumlandırmanın avantajlarını birleştirir.
  • Özellikler operatörünüze bağlı olarak farklılık gösterebilir.
  • Huawei, konum verilerini gizli bilgilerini tanımlamak ve toplamak amacıyla değil yalnızca size gerekli işlevleri ve servisleri sunmak üzere kullanır.
İç mekan konumlandırma yardımını ayarlama: Ayarlar uygulamasını açın, Güvenlik ve gizlilik > Konum erişimi > 4673 > Tarama ayarları menüsüne gidin ve Wi-Fi ile Bluetooth tarama özelliğini etkinleştirin ya da devre dışı bırakın. Wi-Fi ağlarının ve Bluetooth cihazlarının taranması iç mekan konumlandırmanın doğruluğunu arttıracaktır.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular


Üst