Hukuk Meslekleri Tercihi | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni
  • Sosyal Medya Destek ve Ticaret Konularından Oluşan Türkiye'nin En Kaliteli Sosyal Ağ Destek Platformu MaxiForum.Net'e Hoşgeldiniz...
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.

Hukuk Meslekleri Tercihi

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Sosyal Topic kategorisinde hasankarayilan tarafından oluşturulan Hukuk Meslekleri Tercihi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 67 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sosyal Topic
Konu Başlığı Hukuk Meslekleri Tercihi
Konuyu başlatan hasankarayilan
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 67
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan hasankarayilan

hasankarayilan

Maxi Üye
Nereden
Mersin
Sosyal Ağ
Yok
Aldığı Beğeni
0
Merhaba arkadaşlar bu yıl hukuk fakültesinden mezun oldum ve mersin barosuna başvurarak staj işlemlerimi başlattım. Adliye stajı sürecinde beni çağırmadıkları için kendime yanında çalışabileceğim bir avukat arıyorum. Bir kaç iş görüşmesine gittim ve genelde para verilmeyeceğini ya da çok az miktarda ücret verebileceklerini söylediler. 5 sene önce hukuk okumak fikrini benimsediğimde böyle bir şeyi hiç tahmin etmemiştim ama üniversite hayatımda bu konuda bir çok bilgi aldım. Kafamda bir çok şüphe oluştu ve daha her şeyin başındayken yani geç olmadan ne yapmam gerektiğine karar vermek istiyorum. Avukat maaşı ile ilgili bir kaç yazı okudum ve en ilgimi çekenlerden biri de; besler.av.tr bağlantısında bulunuyor. Stajyer avukatlara ücret verilmemesinin sebebi herhangi bir iş yapmadıklarından dolayı mı? Yoksa zannettiğimiz gibi avukatlar aşırı ücretler almıyor mu? Önümüzde ki hakimlik savcılık sınavına çok az bir zaman kaldı ve pek çalışmadığım için girmeyeceğim ama diğer sınava düzgün bir şekilde çalışarak girersem başarılı olabileceğime inanıyorum. Tabi mülakat aşaması da var bu işin. Avukatlık stajıma devam etmeli miyim? Gerçi avukatlık stajı bittikten sonra da devlet kadrolarında memur olarak çalışabilirim, o seçeneğimde var. Ama bunun için hem avukatlık stajına 1 sene katlanmalı ve daha sonra sınava girmeliyim. Devlette avukat maaşı da açıkçası beklentilerimi karşılamıyor. Devlet memurluğu için bu kadar emeğe değecek mi yoksa en başından itibaren hakimlik ve savcılık için mi şansımı deneyeyim?

Son düzenleme:

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)