İnstagram Kim kurdu? İnstagram Kimin? | Türkiye'nin ilk ve Tek Sosyal Medya Forumu! MaxiForum.Net ✓
Neler Yeni
Türkiye'nin ilk ve Tek Sosyal Medya Forumu! MaxiForum.Net ✓

MaxiForum.Net Sizlere Instagram, Facebook, YouTube, Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal medya alanında destek hizmeti sunar, ve yoğun ilgi gören webmaster konularını ele alır. Aynı zamanda da hızlı ve güvenilir bir şekilde ticaret yapma imkanı sağlar.Forumun hiçbir alanında üyelik zorunlu değildir.Yinede dilerseniz bize katılabilirsiniz.

İnstagram Kim kurdu? İnstagram Kimin?

Maxi Forum Konu Bilgileri

Kategori Adı İnstagram Genel
Konu Başlığı İnstagram Kim kurdu? İnstagram Kimin?
Konuyu başlatan Mehmet Özcan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Mehmet Özcan

Mehmet Özcan

Maxi Forum / CEO
Yönetici
Kurucu Üye
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
237
Yaş
33
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek
Aldığı Beğeni
49
İnstagramı Kim Kurdu?
İnstagram, 6 Ekim 2010 yılında Kevin Systrom ve Mike Kreiger tarafından kurulan bir uygulamadır. İnstagram kuruluşunun ilk bir buçuk yılında 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşarak hızlı bir başlangıç yapmış ve tüm dünyada ses getirmiştir. İki okul arkadaşı olan Kevin Systrom ve Mike Kreiger daha önce Google’da çalışmış ve sosyal medya uygulamaları konusunda farklı çalışmalar yürütmüşlerdir. 2010 yılına gelindiğinde de “İnstagram” adı altında sosyal paylaşım uygulamasını tasarlayarak tüm dünyayla paylaşmışlardır.

Uygulama ilk kurulduğunda Apple Appstore ve Google Play’de ücretsiz olarak yayınlanarak kısa süre içinde popüler uygulamalar arasına girmeyi başardı.

İnstagarm, ilk tasarlandığında Apple, Android ve Windows işletim sistemli akılı telefonlarında kullanılırken 2013 yılı itibariyle de Blackbery ve Nokia’nın Symbian işletim sistemli telefonlarında da kullanılmaya başlamıştır.

İnstagram Ne Zaman Kime Satıldı?
Stanford Üniversitesi mezunu iki arkadaş olan Kevin Systrom ve Mike Kreiger’ın 2010 yılında tasarladıkları sosyal paylaşım uygulaması olan İnstagram’ın çok kısa bir süre içinde rekor düzeyde kullanıcıya sahip olması şirketin değerini arttırmıştır. 2011 yılı Şubat ayında 30 milyon dolar olan piyasa değerini bir gecede 1 milyar dolara çıkaran şirket, teknoloji dünyasında küçük bir yatırımla kısa sürede nasıl dev şirketlerin cirolarına ulaşabileceğinin de en güzel kanıtlarından biri oldu.

Sektörün lideri konumunda olan Faceboook, kendisiyle aynı hizmetleri sunan rakip şirketlerin büyümesine olanak tanımak istemiyor olacak ki, kurulduğunun daha iki senesini bile doldurmamış olan İnstagram’ı, 2012 yılında 1 milyar dolar gibi bir rakamı nakit olarak ödeyerek, şirketin %45 ortağı konumunda olan Kevin Systrom ile yapılan anlaşmayla satın almıştır.

İnstagram’ın Bugünkü Değeri Ne Kadar?
Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım platformu olan instagram, 2012 yılında Facebook tarafında satın alındığında 1 milyon dolarlık bir değere sahipken, bugünkü geldiği nokta oldukça şaşırtıcı. Çünkü 6 yıl gibi süre içinde değerini 100 kat arttırmayı başarmış ve piyasa değerini 100 milyar dolara çıkarmayı başarmıştır. Böylece Facebook için çok karlı bir yatırım olan İnstagram’ın 2023 yılına kadar kullanıcı sayısını 2 milyara ulaştırması hedefleniyor.

İnstagram Hangi Şirketlere Aittir?
2010 yılında sadece İPhone uygulaması olarak tasarlanan uygulamanın kısa süre içinde ABD’de yaygınlaşması ve diğer işletim sistemlerine de uyumlu hale getirilerek tüm dünyada kullanılmaya başlamasıyla çok kısa süre içinde büyük bir sağlanmıştır. Uygulamanın ilk kurucuları ve sahipleri olan Mike Krieger ve Kevin Systrom,2012 yılında aldıkları bir kararla uygulamanın tüm haklarını Facebook kurucusu ve Ceo’su Mark Zuckerberg’e 1 milyar dolar karşılığında satmıştır. İnstagram hala Facebook tarafından bağımısız bir program olarak yönetilmektedir.

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanabilirim?
İnstagram, ilk kullanılmaya başladığında sadece görüntü temelli bir uygulamayken 7 sene içinde birçok özelliğini yenileyerek büyük kitlelerin en fazla tercih ettiği bir sosyal paylaşım platformu olmuştur. Programa eklenen yeni uygulamalar sayesinden internet üzerinde online para kazanmak isteyenlerin de ilgisini çekmiştir.

İnstagram’dan para kazanmak için yapmanız gereken ilk şey hemen bir İnstagram hesabı açarak platforma dahil olmak. Böylece milyonlarca kişinin kullandığı İnstagram üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Nasıl mı?

İşte size İnstagram’dan para kazanabileceğiniz birkaç öneri:

Ürün satışı yaparak para kazanabilirsiniz: İnstagram’da ürün satarak para kazanmak istiyorsanız öncelikle takipçi listenizin profillerine uygun ve her kesime hitap eden ürünlerin satışını yapmalısınız. Eğer takipçilerinizin çoğu kadınlardan oluşuyorsa, kozmetik, kıyafet, aksesuar, takılar, çanta ve ayakkabı gibi kadınların ilgisine çeken ürünleri tercih edebilirsiniz.

Çeşitli hizmetler sunarak para kazanabilirsiniz: İnstagram aracılığıyla, hizmet tabanlı yapmış olduğunuz işlerin tanıtımını yapabilir ve daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. İster muhasebeci ister avukat ister web tasarımcısı olun, vermiş olduğunuz hizmetlerin resim ve videolarını İnstagram hesabınızdan paylaşarak hedef kitlenize daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Ayrıca internet tabanlı seminerlerin tanıtımını yaparak ve affialite ürün satışı yaparak da instagram para kazanmanız mümkün. Ancak burada en önemli olan husus İnstagram hesabınızın takipçi sayısıdır. Takipçi sayınız ne kadar fazlaysa sunduğunuz ürün ve hizmetler o kadar çabuk ilgi görür.

 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)

Benzer konular


Reklam Alanı
Üst