iOS 13’te Gizli Numaralar Nasıl Engellenir | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

iOS 13’te Gizli Numaralar Nasıl Engellenir

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Ios (Apple) Forumu kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan iOS 13’te Gizli Numaralar Nasıl Engellenir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 232 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ios (Apple) Forumu
Konu Başlığı iOS 13’te Gizli Numaralar Nasıl Engellenir
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 232
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
Moderatör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
2,111
Yaş
30
Nereden
İstanbul
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
35
Gizli numaradan gelen aramlar, çoğu telefon kullanıcısının muzdarip olduğu bir konu. Gizli numaralara cevap vermek istemeyen kullanıcılar, operatörlerin sunduğu bazı yöntemler ile telefonlarını gizli numara aramalarına kapatabiliyor. Ayrıca akıllı telefon kullanıcıları, telefonlarına yükledikleri üçüncü parti uygulamaları ile de telefonlarına gelen gizli numara aramalarını engelleyebiliyor.
Apple ise WWDC 2019 etkinliği kapsamında tanıttığı iOS 13’e gizli numaralardan gelen çağrıları engelleme özelliği getirdi. Kullanıcılar bu özelliği etkin hale getirdiklerinde, sadece telefon rehberlerindeki veya e-posta adreslerindeki kayıtlı numaralarda bildirim geldiğinde telefonları çalıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 1550
iOS 13’te Gizli Numaralardan Gelen Aramalar Nasıl Engellenir
1-
Telefonunuzun ayarlar uygulamasını açın.
2- Ayarlar bölümünden iPhone seçeneğine dokunun.
3- “Bilinmeyen Aramaları Sessize Al” seçeneğini aktif hale getirin.
Bu özelliği aktif hale getirdikten sonra sadece rehberinizde bulunan numaralardan gelen aramaları alacaksınız. Özelliği kaldırmak için aynı yolu takip edebilirsiniz.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular


Üst