iPhone Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır | Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu! | MaxiForum.Net
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

iPhone Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Ios (Apple) Forumu kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan iPhone Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 294 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ios (Apple) Forumu
Konu Başlığı iPhone Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 294
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
Moderatör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
2,110
Yaş
30
Nereden
İstanbul
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
36
Gizlilik güvenlik açısından herkes için son derece önemli. Kullandığımız aygıtlarımızdaki bilgilerin, verilerin kullanılmasından çoğu kullanıcı endişe ediyor. Şimdi gizlilik için herkesin bilmesi gereken ayar ve ipuçlarını inceleyelim.

1. İnternet Tarayıcılar
Mobil cihazınızda internet kullanımı sırasında çerezler, ve tarayıcı geçmişini takip eden özellikler vardır. Bu özellikler daha kolay sıkça ziyaret edilen siteleri bulmak ya da hızlandırmak için yapılmıştır. Bunu kapatmak istiyorsanız;

Ayarlar > Safari > Takip Etme seçeneğini kapatın ve Çerezleri Engelle bölümüne girip istediğiniz ayarı seçebilirsiniz. Ardından Sahte Web Sitesi Uyarısı’nı açın.

Ayrıca Safari ayarlarının içinde Genel bölümünde Paralolar/Otomatik Doldurma bölümünden kaydedilen parolalarınızı ve kredi kartlarınızı düzenleyebilirsiniz.

2. Güçlü Şifre Oluşturun veya Dokunmatik Kimliği Etkinleştirin
Kötü niyetli kişilerin özel bilgilerinizi ele geçirmek için istediği ilk şey şifrenizdir. Basit 4 haneli şifre yerine ve daha uzun alfanümerik şifre oluşturabilirsiniz.

3. Konumunuza Erişimi Olan Uygulamalar
Bazı uygulamalar çalışması gereği sizin konumunuzu isterler. Bazıları ise isteğinize göre uygulamayı kullanırken konumunuza erişir. Bunları kontrol edebilirsiniz.

Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri bölümünden hangi uygulamaların konumunuza eriştiğini görebilirsiniz

4. Reklam Takibi
Konum servislerinin en altında bulunan Sistem Servisleri bölümünden Apple cihazınızı takip eden tüm yolları görebilirsiniz.

Konum tabanlı iAd’ler ve Uyarılar o an nerede olduğunuza bağlı olarak telefonunuza ilgili reklamları gönderir. Bu bölümden istediklerinizi devre dışı bırakabilirsiniz

5. iPhone’umu Bul
iPhone’umu Bul uygulamasını çalıştırmak ilk yapmanız gerekenlerden biridir. iCloud hesabınızı ayarlayarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPhone’umu Bul ile Apple cihazlarınızı bulabilirsiniz. Cihazınızın kaybolması halinde nerede olduğunun tarifini almak için Kayıp Modu etkinleştirebilir veya çalınması halinde tamamen cihazınızı silebilirsiniz böylece bilgileriniz karşı tarafın eline geçmez.

6. Siri
Siri bu yıl gerçekten muazzam ölçüde gelişti. Birçok işiniz için Siri’yi rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Ama Siri’de de bilinmezi gereken birkaç gizlilik özelliği var. Siriye, Touch ID veya etkin bir şifre varsa bile kilit ekranından ulaşılabiliyor.

“Hey Siri” seçeneğini aktifleştirerek home tuşunu kullanmadan Siri’ye erişebilirsiniz. Fakat güvenliğiniz için bu seçeneği kapatabilirsiniz.

Ayarlar > Siri > İzin Ver: “Hey Siri” seçeneğini kapatabilirsiniz.

7. Fotoğraflar
iPhone veya iPad’de bir fotoğraf veya video çektiğiniz zaman o anda nerede olursanız olun yerini coğrafi etiket olarak atayacaktır. Tabii bu biraz gizlilik endişelerine neden olabilir. Bunu devre dışı bırakmak için;

Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri > Kamera‘dan Asla’yı seçin
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Üst