iPhone Tarayıcı (Scanner) Olarak Nasıl Kullanılır? | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

iPhone Tarayıcı (Scanner) Olarak Nasıl Kullanılır?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde iPhone Forumu kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan iPhone Tarayıcı (Scanner) Olarak Nasıl Kullanılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 83 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı iPhone Forumu
Konu Başlığı iPhone Tarayıcı (Scanner) Olarak Nasıl Kullanılır?
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 83
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
Moderatör
Nereden
İstanbul
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
35
iPhone’unuzu tarayıcı (scanner) olarak kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Muhtemelen Evet. Şimdiye kadar ben de iPhone’umla çok tarama işi yaptım. Ancak bunun için App Store’dan uygulama indirmem gerekmişti. Her uygulama da bana saç baş yolduracak şartlar içeriyordu. Kimisi birkaç sayfadan fazla taramaya izin vermiyordu. Kimisi de indirmek için sınır koyuyordu. Tüm bunlar geride kaldı. Artık iPhone’unuzda yer alan bir özelliği kullanarak iPhone’unuzu tarayıcıya dönüştürebilirsiniz.

Notlar uygulaması kullanarak iPhone’unuzu tarayıcıya dönüştürün
Notlar uygulaması IOS’la birlikte gelen uygulamalardan birisi. Bu uygulamayı kullanarak iPhone’unuzla belge tarama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin:
  1. iPhone’unuzun Ana ekranından Notlar uygulamasını açın.
  2. Sağ alt taraftaki yeni not ekle kısmına (Kalem simgesi) dokunun.
  3. Yeni not için gelen ekranda aşağıda yer alan Kamera simgesine dokunun.
  4. Açılan ekrandan Belge Tara kısmına dokunun.
  5. Kamera açılacaktır. Kamerayı tarayacağınız belgeye yaklaştırın. Sağ üstte yer alan Otomatik kısmını seçerseniz uygulama belgeyi otomatik olarak tarayacaktır. Manuel modda da sizin resim çeker gibi belgenin fotoğrafını çekmeniz gerekecektir.
  6. Tarama işleminin sonunda belgeyi kırpabilir, renk ayarlarını yapabilirsiniz. Eğer belgenin resmini düzgün çekmediyseniz sonuç iyi olmayacaktır. Böyle bir durumda yeniden çekim yapın.
  7. Sağ alt tarafta Kaydet butonu var. Buraya basarak belgeyi kaydedebilirsiniz. Bu aşamada isterseniz PDF olarak da kayıt yapabilirsiniz.
Bu işlemlerin sonunda iPhone’unuzla belgeyi taramayı bitirmiş olacaksınız. Paylaş butonunu kullanarak belgeyi istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.
Artık iPhone ile tarama yapabilmek için başka bir uygulama kurmaya ihtiyacınız yok. iPhone’unuzun özelliklerini kullanarak da bu işi yapabilirsiniz.

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)