Mozilla Firefox'un Performans Ayarları | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Mozilla Firefox'un Performans Ayarları

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Firefox kategorisinde Red Kit tarafından oluşturulan Mozilla Firefox'un Performans Ayarları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 106 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Firefox
Konu Başlığı Mozilla Firefox'un Performans Ayarları
Konuyu başlatan Red Kit
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 106
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Red Kit

Red Kit

Emekli Kovboy!
Moderatör
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
252
Yaş
34
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
13
Firefox'un performans ayarları

Firefox, bilgisayarınızla en iyi performans ayarlarını otomatik olarak kullanır. Bu ayarları, Firefox'un Seçenekler sayfasından değiştirebilirsiniz. Menü düğmesine
Fx57Menu
tıklayın ve Seçenekler'i seçin. Genel paneline tıklayın ve sayfayı aşağı kaydırıp Performans bölümüne gidin. Önerilen performans ayarlarını kullan kutusunun işaretini kaldırın. Böylece aşağıdaki ayarları değiştirebilirsiniz:

Mümkün olduğunda donanım ivmelenmesini kullan: Bu ayar, Firefox'un video veya oyun gibi grafik ağırlıklı web içeriğini görüntülemek için, mümkünse ana işlemci yerine bilgisayarınızın grafik işlemcisini kullanmasına olanak tanır. Bu sayede bilgisayarınızdaki kaynaklar boşa çıkacağı için Firefox ve diğer uygulamaları daha hızlı çalışabilir. Bu kutu varsayılan olarak işaretlidir ama bu özellik tüm grafik işlemcileriyle kullanılamaz. Bu ayarı değiştirdikten sonra etkinleşmesi için Firefox'u yeniden başlatmanız gerekir.

İçerik işlemi sınırı: Elektroliz veya "e10s" de denilen çok işlemli Firefox, güvenliğinizi ve performansı artırmak amacıyla tüm sekmelerdeki web içeriklerini ana Firefox işleminden ayrı olarak çalıştırır. Birden fazla içerik işleminin kullanılması, performansı daha da artırabilir ve içerik işlemi çökmelerinin etkisini en aza indirebilir. İçerik işlem sınırını artırmak veya azaltmak için bu ayarı değiştirebilirsiniz.

8046

Bir ile sekiz içerik işlemi arasında seçim yapabilirsiniz. Varsayılanı sekizdir. Daha fazla içerik işlemine izin verdiğinizde, çok sayıda sekme açıkken performans artar ama daha fazla bellek kullanılır. Bilgisayarınızın belleği azalıyorsa içerik işlemlerinin sayısını azaltabilirsiniz.


İpucu: Eğer bilgisayarınızın sistem bilgisinde 8 GB'den fazla bellek (RAM) görünüyorsa büyük olasılıkla yüksek içerik işlem limitinden faydalanmak isteyebilirsiniz.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)


Üst