Nokia 6 Çift Sim Nasıl Açılır ? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

 • Gece modu teması kullanıma açıldı!
 • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Nokia 6 Çift Sim Nasıl Açılır ?

ferhatkortak

Moderatör
Üyelik Tarihi
13 Mar 2021
Mesajlar
0
Aldığı beğeni
2
Puanları
0
Yaş
23
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek

NOKİA 6'DA ÇİFT SIM, NASIL ÇALIŞIR?​

Bu nedenle, size hızlı bir şekilde göstererek kılavuzumuza başlayacağız. Nokia 6'nın çift SIM sistemi nasıl çalışır? Aslında zor bir şey yok, muhtemelen telefonunuzun "SIM kart çekmecesini" zaten biliyorsunuzdur, sadece bazı modellerde, bir, ikinci SIM kart yuvası. Bu şekilde yapabilirsin Nokia 6'nızda aynı anda iki SIM kartın etkin olması gerekir. Bu, örneğin iş telefonunun ve ev telefonunun aynı cihazda olması gereken biri gibi birçok durumda alakalı olabilir. Veya SIM kartı sadece internet verisine sahip olmak ve diğerini telefon ve SMS göndermek için kullanıyorsanız.

Bu fiziksel özelliğe ek olarak, çift SIM işleviyle donatılmış Nokia 6, aynı zamanda bir çift SIM kart yazılım yönetimi . Nitekim telefonunuzun sürümüne bağlı olarak, aynı anda iki SIM'i kullanabileceksiniz veya telefonu tekrar açarak, açmadan birinden diğerine geçmek zorunda kalacaksınız... Tüm bu yapılandırmalar, size sunacağımız menülerde mevcut.


NOKİA 6'NIZDA ÇİFT SIM NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR?​

Şimdi muhtemelen sizi en çok ilgilendiren kısma geçiyoruz. Nokia 6'da çift SIM'in etkinleştirilmesi. Her şeyden önce, bazı kontroller yapmanız gerekecek, emin olun. Nokia 6'nızın SIM'inizin çekmecesini açma iyi olduğunu iki SIM kart bağlantı noktası ,. İkinci olarak, kendinizi iki aktif SIM kartla donatmanız gerekecek, bu da mevcut bir telefon planına sahip iki SIM kart anlamına geliyor. Dikkatli ol farklı sağlayıcılardan iki SIM'iniz varsa Nokia 6'nızın tek bir operatör tarafından engellenmediğini kontrol edin .

Şimdi iki mobil planınızdan yararlanabilmeniz için seçeneği etkinleştirme zamanı:

 • Telefonunuzu kapatın
 • Nokia 6'nızın SIM kart çekmecesini açın
 • İki SIM kartı takın, çekmeceyi kapatın ve cihazınızı tekrar açın
 • Git " Parametreler »Nokia 6'nızdan
 • sekmesine tıklayın " Giris yap "veya" Ağ ve internet «, Dizüstü bilgisayarınızda yüklü olan Android sürümüne bağlı olarak
 • Alt menüyü arayın » SIM kart yöneticisi "veya" Çift sim »
 • Şimdi iki SIM kartınızın görüntülendiğini göreceksiniz, sadece birine ve ardından diğerine tıklamanız yeterlidir. Nokia 6'nızda etkinleştirin iki SIM kartın kullanımını etkinleştirmek için bu işlevin kaydırıcısını hareket ettirerek
 • Ayrıca bu menüde SIM kartları ayırt etmek için bir görsel veya isim belirleyebilir, her bir kart için yetkilendirmek istediğiniz şebeke türünü tanımlayabilirsiniz. Ayrıca SMS ve internet gibi öncelikli aramaları hangi karttan almak istediğinizi seçebilirsiniz.

NOKİA 6'NIZDA ÇİFT SIM NASIL DEVRE DIŞI BIRAKILIR?​

Nokia 6'nızda iki SIM kartı yönetmenin kolay olmadığını fark ederseniz ve tek bir SIM kart kullanmayı veya gerekirse alternatif olarak birini ve ardından diğerini etkinleştirmeyi tercih ederseniz, Nokia 6 cihazınızdaki çift SIM işlevini devre dışı bırakın. İşlem kabaca daha önce görülene benzer:

 • Artık kullanmak istemediğiniz SIM kartı çıkarın veya çıkarmayın, bunu yapmanız durumunda Nokia 6'nızı önceden kapatmayı unutmayın, bu, yalnızca bir SIM kartı kalacağı için cep telefonunuzda doğrudan çift SIM'i devre dışı bırakma etkisine sahip olacaktır. SIM kart çekmecesinde
 • Kaldırmazsanız, » Parametreler »Nokia 6'nızdan
 • Ardından menüyü tıklayın » Bağlantıları "veya" Ağ ve internet »Telefonunuzda yüklü olan Android sürümüne bağlı olarak
 • sekmesine tıklayın " SIM kart yöneticisi "veya" Çift sim »
 • Nokia 6'nızda devre dışı bırakmak istediğiniz SIM karta tıklayın ve devre dışı bırakmak için kaydırıcıyı sola kaydırın
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Tema düzenleyici