Nokia 6 Ekranı Nasıl Kalibre Edilir ? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

 • Gece modu teması kullanıma açıldı!
 • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Nokia 6 Ekranı Nasıl Kalibre Edilir ?

ferhatkortak

Moderatör
Üyelik Tarihi
13 Mar 2021
Mesajlar
0
Aldığı beğeni
2
Puanları
0
Yaş
23
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek

NOKİA 6'NIN EKRANINI KALİBRE ETMENİN AMACI NEDİR?​

Muhtemelen bu kılavuza geldiniz çünkü Nokia 6'nızın ekranındaki gecikme sorunları . Bu gerçekten de zayıf kalibre edilmiş bir Nokia 6 ekranındaki en yaygın belirtilerden biridir. Bu gecikmeleri birkaç neden açıklayabilir. Bunları genellikle cep telefonu kullanırken hissederiz, ya ekrandaki tıklamalarınızın "hedeflediğiniz" şeyden dengelendiğini hissedersiniz ya da tıklamalarınızda bir gecikme hissedersiniz.

Bu tür bir sorunu açıklayan en yaygın kaynaklar ya Nokia 6 hafızası aşırı yüklenmiş veya aynı anda çok fazla uygulama çalışıyor , yoksa bu gözden geçirilmesi gereken dokunmatik ekranınızın kalibrasyonu.

Ne olursa olsun, endişenizi hızla gidermek ve Nokia 6'nızın normal kullanımını yeniden kazanmak için bir şeyler yapmak önemlidir. Buggy dokunmatik ekran kullanmak gerçekten hoş değildir, bu nedenle sorununuzu çözmek için kalan adımları uygulayın.


NOKİA 6'MIN DOKUNMATİK EKRANININ DOĞRU KALİBRE EDİLİP EDİLMEDİĞİNİ NASIL KONTROL EDEBİLİRİM?​

olup olmadığını öğrenmek için hızlı bir süreç olduğunu öğrenmekten mutlu olacaksınız. hatalı olan Nokia 6'nızın ekranını kalibre etme. Aslında, Android sürümlerinin büyük çoğunluğunda ekranın düzgün bir şekilde ayarlanıp ayarlanmadığını öğrenmek için bir test vardır. Bu test pratikte size ekranınızda yaptığınız tüm işlemleri görselleştirme imkanı verecek ve aşağıdaki modelleri takip ederek şekiller yapmaya çalışabileceksiniz, bu nedenle ekranınızın iyi kalibre edilip edilmediğini hızlı bir şekilde anlayacaksınız. . Şimdi size göstereceğiz:

 • Uygulamayı başlat " telefon »Nokia 6'nızdan
 • yazmak * # 0 * # cep telefonunuzun testlerinin gizli menüsüne ulaşmak için
 • Şimdi basın " Dokunma »
 • Artık ekrandaki diyagramı çarpı şeklinde takip etmeye çalışarak testlerinizi yapabileceksiniz.
Dokunmatik ekranınızın iyi kalibre edildiğini düşünüyorsanız, şu makalemize bakın: Nokia 6'da ekran sorunları Sorununuzu çözmek için.


NOKİA 6'NIN EKRANI NASIL KALİBRE EDİLİR?​

Testten sonra Nokia 6'nızdaki sorunun gerçekten ekran kalibrasyonundan kaynaklandığından emin olduysanız, şimdi size cep telefonunuzun ekranını yeniden kalibre etme prosedürünü göstereceğiz. Bu bağlamda cep telefonunuzun ayarlarını güncelleyecek küçük ücretsiz bir uygulama indirip kullanmanız gerekecek:

 • Google Play Store'a gidin
 • Uygulamayı indirin ve yükleyin Dokunmatik Ekran Kalibrasyonu Nokia 6'nızda
 • Uygulamayı başlatın
 • Talimatları izleyin ve Nokia 6'nızın ekranındaki tüm kalibrasyon testlerini gerçekleştirin.
 • Prosedürün sonunda, cep telefonu ayarlarınızda yapılan tüm düzeltmelerin bir özetini verecek bir özetiniz olacaktır.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Tema düzenleyici