Nokia 6 Ekranı Televizyonda Yayınlama Nasıl Yapılır ? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

 • Gece modu teması kullanıma açıldı!
 • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Nokia 6 Ekranı Televizyonda Yayınlama Nasıl Yapılır ?

ferhatkortak

Moderatör
Üyelik Tarihi
13 Mar 2021
Mesajlar
0
Aldığı beğeni
2
Puanları
0
Yaş
23
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek

NOKİA 6'NIZIN GÖRÜNTÜSÜNÜ KABLOSUZ OLARAK TELEVİZYONUNUZA NASIL GÖNDERİRSİNİZ?​

Bu yüzden makalemize keşfederek başlıyoruz Nokia 6'nızın ekranını kablosuz olarak TV'nize nasıl aktarırsınız . Bu, en çok mobil kullanıcıları ilgilendiren işlemdir, çünkü telefonunuzu size yakın tutmanıza ve kullanmanıza izin verir. uzaktan kumanda olarak. Örneğin, bölümünüz biter bitmez başka bir bölüme başlamak için kanepenizden kalkmak zorunda kalmanızı engeller. Bunu başarmanın birkaç yolu var, sizin için en klasik ve daha alakalı iki tanesini sunmaya karar verdik.


NOKİA 6'NIZIN GÖRÜNTÜSÜNÜ BİR CHROMECAST İLE TV'NİZE AKTARIN​

En kolay yol Kullanılan şimdi için Nokia 6'nızın görüntüsünü TV'nize gönderin, bu Chromecast! Birkaç yıldır var olan ve birkaç evrim geçirmiş olan Google'dan küçük kutu sayesinde, Wifi ev Wi-Fi ağınıza bağlı herhangi bir cihazdan video ve ses akışını gönderin. doğrudan aktarabilirsiniz Nokia 6'nızın ekranı ya da sadece favori uygulamalarınızdan içerik. Bu aslında bir tür Televizyonunuza takmak için HMDI anahtarı. İki versiyon bulabiliriz, biri 40 € ve bir versiyon 4 € için 80K. Kullanmak için hiçbir şey daha kolay olamazdı:

 • Bir Chromecast satın alın ve TV'nize takın
 • Uygulamayı indirin ve yükleyin Google Ana Sayfası Nokia 6'nızda
 • Uygulamayı açın ve alt menüde » hesapları ", bölüme git" Yinelenen cihaz »Ve televizyonunuzu arayın
 • Nokia 6'nızı TV'nize bağlayın
 • Sol alt köşesinde Wi-Fi sembolü bulunan dikdörtgen şeklindeki simge sayesinde artık Nokia 6 ekranınızı TV'nize yayınlayabilirsiniz.
NOKİA 6'NIZI MİRACAST'I KULLANARAK TV'NİZE BAĞLAYIN​

Chromecast gibi, Miracast çözümü de bir HDMI kutusu televizyona bağlanmak için. Bağlanıp yapılandırıldıktan sonra, Nokia 6'nızdan televizyonunuza video ve ses akışı göndermek için belirli bir uygulama kullanmanız gerekecek, en fazla video dosyalarını gönderebilirsiniz. 1080p. Bu seçenek, Chromecast'ten daha az çok yönlü ve başarılıdır, ancak biraz daha ucuz olma avantajına sahiptir, aralarında kutular bulacaksınız. 20 ve 30 €. Ancak, akış sırasında telefon ekranınızı kilitlemenize izin vermeme dezavantajına sahiptir. Nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır:

 • Miracast kutunuzu satın alın ve televizyonunuza takın
 • Uygulamayı indirin ve yükleyin Miracast Nokia 6'nızda
 • Dongle'ı ve Nokia 6'nızı aynı Wi-FI şebekesine bağlayın
 • Uygulamayı telefonunuzda açın, » Parametreler »Menüde ara» Kablosuz ekran »Televizyonunuz
 • Artık listede görünecek olan TV'nizi seçip yayına başlayabilirsiniz.

NOKİA 6'SININ EKRANINI TELEVİZYONUNDA KABLO İLE NASIL YAYINLAYABİLİRİM?​

Ve sonuç olarak, şimdi size en kolay iki alternatifi sunacağız. Nokia 6'nızın ekranını kablo TV'nizde paylaşın. Her iki alternatif de küçük bir kutu satın alınmasını ve bir HDMI bağlantısı gerektirir.

NOKİA 6'NIZIN EKRANINI BİR MHL ADAPTÖRÜ KULLANARAK HDMI'YA BAĞLAYARAK TV'NİZDE YAYINLAYIN​

İlk teknik, var olan ilk çözümlerden biri olduğu için genellikle biraz eski olarak nitelendirilir. Nokia 6'dan TV'ye resim ve ses aktarımı ama yine de aynı şekilde çalışıyor. Kendinizi bir donanımla donatmanız gerekecek MHL kutusu . Bu kutular fişli küçük kutulardır. HDMI dişi aracılığıyla Nokia 6'nıza bağlanacaktır. USB girişi. Bu seçeneği kullanarak, standart 3. 0 olan bir kutu satın aldığınız hipotezini de okuyabileceksiniz. 4K. Tek sorun, bu tür aktarımların Nokia 6'da çok fazla pil tüketmesi, bu nedenle cihazınızı aynı anda şarj etmek veya televizyonunuzun bir soketi olduğundan emin olmak için harici USB soketli bir kutu bulmanız gerekecek” MHL »Ve bu durumda Nokia 6'nızı doğrudan şarj edebilir.Tek yapmanız gereken, ekranı TV'nizden TV'nize aktarmak için kutu ve bir HDMI kablosu aracılığıyla telefonunuzu TV'ye bağlamaktır. Bütçe seviyesi arasında bulacağınız modeller 10 ve 30 Euro.

BİR SLİMPORT ADAPTÖRÜ KULLANARAK NOKİA 6'NIZI TELEVİZYONUNUZA BAĞLAYIN​

Son çözüm, SlimPort kutusu Nokia 6'nızın ekranını bir kablo TV'ye göndermek için MHL kutusu ile aynı prensibi kullanır, USB portu üzerinden doğrudan cihazınıza takılır ve bunun dışında dişi bir sokete sahip olacaktır, biraz uyumluluk açısından daha az ilginç , öte yandan daha fazlasını sunuyor Display Port, HMDI ve DVI ve VGA ile çıkış soketleri olanakları. Televizyonunuzun bu teknolojiyle uyumlu olup olmadığını görmek size kalmış. Ayrıca MHL ile aynı bütçelerde bulunurlar.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Tema düzenleyici