Nokia 6 Pusulası Nasıl Kalibre Edilir ? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

  • Gece modu teması kullanıma açıldı!
  • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Nokia 6 Pusulası Nasıl Kalibre Edilir ?

ferhatkortak

Moderatör
Üyelik Tarihi
13 Mar 2021
Mesajlar
0
Aldığı beğeni
2
Puanları
0
Yaş
23
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek

NOKİA 6'NIZDAKİ PUSULANIN AMACI NEDİR?​

Açıkçası, Nokia 6'nızın pusulasını hiç kullanmamış olabilirsiniz, ancak GPS yolculukları yaparsanız, kaçınılmaz olarak, bilmeden bile kullanmış olursunuz. Aslında, bir Nokia 6, kendisini uzayda konumlandırmak ve bir hedefe ulaşmanıza izin vermek için çeşitli sensörler kullanır. Mutlaka kullanır GPS çipi, bununla birlikte, sizin telefon ağı , Hem de pusula hangi yöne gittiğinizi ve akıllı telefonunuzun yönünü bilmek için kullanılacaktır. Tüm bu birleştirilmiş veriler, Nokia 6'nızın yolculuğunuzun ve hareketlerinizin haritası üzerinde size çok kesin bir temsil vermesini sağlayacaktır. Bununla birlikte, pusula sadece Kuzey'in nerede olduğunu, Güney'in nerede olduğunu, kamp yaparken güneşin nerede doğduğunu bilmek için de kullanılabilir… Birdenbire, çoğunlukla gezi amatörleri tarafından kullanılan küçük bir alettir, ancak şimdi herkesin cebinde.

var iyi kalibre edilmiş bir pusula Nokia 6'nızın Kuzey'in nerede olduğunu ve böylece telefonunuzu hangi yöne doğru tuttuğunuzu bilmesini sağlar. Bu nedenle, iyi ayarlanmış bir pusulaya sahip olmak için özellikle Google Haritalar veya Waze kullanmak çok önemlidir.

Yöntemlerden biri pusulanızın Nokia 6'nızda yanlış kalibre edilip edilmediğini öğrenin , GPS açıkken ve telefon istenen yöne doğrultulmuşken GPS üzerindeki konumunuzun yönünün aynı olduğu varsayımıyla favori GPS uygulamanıza bakın. Ayrıca Google Haritalar'da hızlı bir şekilde görebilirsiniz, sizi temsil eden mavi noktanın etrafında az çok geniş bir mavi daire bulunur, bu dairenin geniş olduğu hipotezinde konumun çok kesin olmadığı veya Nokia 6'nızın yanlış yönü gösteriyor, Nokia 6'nızın pusulasını ayarlamanız gerekiyor.


NOKİA 6'NIN PUSULASI NASIL KALİBRE EDİLİR?​

Ancak Nokia 6'nızın pusulasını kalibre etme artık çok basit. Birkaç prosedürden geçmek gerekmeden önce » Parametreler Telefonunuzda artık yalnızca iki işlem yapmanız gerektiğinde, bunlar şunlardır:

  • Google Haritalar uygulamanızı açın
  • » öğesini etkinleştirin Yerelleştirme »Nokia 6'nızın ayarlarında
  • Haritada görünen küçük mavi noktayı görene kadar bekleyin.
  • Telefonunuzun pusulasını ayarlamak için yatay olarak telefonunuzla 8 şeklinde hareketler yapmanız yeterlidir.
  • Uygun kalibrasyonu sağlamak için 5 ila 6 yapmanızı öneririz.
Ayarlamadan sonra hala Nokia 6'nızdaki GPS sorunları, bu konu ile ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.


NOKİA 6'NIZIN PUSULASI NASIL KULLANILIR?​

Son olarak, Nokia 6'nızın pusulasını kullanarak kendinizi yönlendirmek veya ana noktalara göre yönünüzü bilmek istiyorsanız, uygulamayı indirmeniz, yüklemeniz ve başlatmanız yeterlidir. Boussole Nokia 6'nızda.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Tema düzenleyici