Periscope Sahibi kim? Periscope'nin Kurucusu kim? | Türkiye'nin ilk ve Tek Sosyal Medya Forumu! MaxiForum.Net ✓
Neler Yeni
Türkiye'nin ilk ve Tek Sosyal Medya Forumu! MaxiForum.Net ✓

MaxiForum.Net Sizlere Instagram, Facebook, YouTube, Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal medya alanında destek hizmeti sunar, ve yoğun ilgi gören webmaster konularını ele alır. Aynı zamanda da hızlı ve güvenilir bir şekilde ticaret yapma imkanı sağlar.Forumun hiçbir alanında üyelik zorunlu değildir.Yinede dilerseniz bize katılabilirsiniz.

Periscope Sahibi kim? Periscope'nin Kurucusu kim?

Maxi Forum Konu Bilgileri

Kategori Adı Periscope
Konu Başlığı Periscope Sahibi kim? Periscope'nin Kurucusu kim?
Konuyu başlatan Mehmet Özcan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Mehmet Özcan

Mehmet Özcan

Maxi Forum / CEO
Yönetici
Kurucu Üye
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
237
Yaş
33
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek
Aldığı Beğeni
49
2014 yılında Kayvon Beykpour ve arkadaşı Joseph Bernstein tarafından tasarlanmaya başlanan Periscope; çeşitli yazılım firmalarından aldığı 1.5 milyon dolarlık yatırımla piyasaya sürüldükten sonra kısa zamanda bir çıkış yakalar ve indirme sayısı artar. Bu başarılı çıkış Twitter CEO’su Dick Costolo’nun da dikkatini çeker. Basın kaynaklarına göre ise Beykpour ile Costolo; ABD’de siyahi bir gencin öldürülmesi üzerine gerçekleşen Ferguson Eylemleri’nde tanışırlar. Yine eylem yine eylem…:)

Öyle ya da böyle; Beykpour Periscope’un kullanım ve yayınlama haklarını Twitter’a devrederek sadece programın geliştirilmesi için çalışmaya başlamıştır. Yani; Periscope’un sahibi Twitter’dır.

En önemlisi de değerli okurlar; efsanelere göre bu telif alımı 100 milyon dolara gerçekleşmiştir. Bu olay; içinde bulunduğu şartlara ve konuma bakmaksızın sevdiği işi yapan ve hayallerinin peşinden giden insanların doğru yolda olduklarının sadece bir ıspatıdır. 100 milyonu bırakın; 1 milyona satılmış olsa da yine aynı durum geçerlidir

 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)

Benzer konular


Reklam Alanı
Üst