Reddit Nasıl Kullanılır? Reddit Hakkında Bilgiler | Türkiye'nin En Kaliteli Sosyal Medya Forumu! | MaxiForum.Net
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Reddit Nasıl Kullanılır? Reddit Hakkında Bilgiler

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Reddit Forumu kategorisinde Tsubasa tarafından oluşturulan Reddit Nasıl Kullanılır? Reddit Hakkında Bilgiler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 870 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Reddit Forumu
Konu Başlığı Reddit Nasıl Kullanılır? Reddit Hakkında Bilgiler
Konuyu başlatan Tsubasa
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 870
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Tsubasa

Tsubasa

Captain Tsubasa
Yönetici
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
2,100
Yaş
30
Nereden
Yurtdışı
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
25
Reddit Hakkında Bazı Bilgiler

Reddit Kullanıcıları (Redditors) Kimler?
Kimler inanmış? 🙂 Artık Reddit’in sunduğu gibi bir fırsatı görmezden gelemeyeceğinizi anlıyorsunuz. Reddit, benzer çıkarlarla bağlantılı olan ve web’deki en iyi içeriği tartışmak ve geliştirmek için toplanan çeşitli insanların yer aldığı bir topluluktur. Dolayısıyla topluluk, orada saatlerini harcamış, okumuş, gönderim yapmış, yorum yapmış vb. insanlardan oluşan geniş bir yelpazeden oluşuyor.

Standart kullanıcı profili: Reddit kullanıcıları çoğunlukla 34-45 yaş arası erkekler olup yıllık geliri $ 25,000 – 50,000 $ ‘dır. Dahası en aktif Reddit kullanıcıları ABD’den geliyor ve bir lisans veya daha yüksek bir üniversite eğitimi alıyorlar. Reddit, San Francisco ve Toronto’da en popüler web sitesidir.

Alt yazılar ve Reddiquette
Reddit’te yer alan konular oldukça çeşitlidir. Haber, bilim, oyun, film, müzik, kitap, spor, yemek, resim paylaşımı ve daha pek çok şeyle alt yazı bulabilirsiniz. Bazı şeyleri netleştirmek için belirtmek gerekir ki alt yazılar konu kategorileri gibidir.

Bu topluluğa dahil olduysanız artık hiçbir yere giremezsiniz. Reddit kullanıcıları zor bir kalabalık olabilir, bu nedenle “reddiquette” öğrenmek ve onun özel kurallarına uymak sizin için en iyisidir. Reddiquette bu sitenin kullanıcılarının topluca uyduğu resmi olmayan kurallarının yazıya dökülmüş halidir.

Örneğin, Android alt düzenleme belgesinin önceliği, topluluğun yararı olan içeriği yayınlamaktır. Bu, haber, söylentiler ve tartışmalardan oluşan herhangi bir şey olabilir. Temel kurallar tablosu bile var.

Karma Puanı
Karma puanı, etkinliğinizi ve profil durumunuzu gösterir. Reddit karma puanınızı nasıl geliştirebilirsin? Karma puanları kullanıcı katılımı ile belirlenir. Yayınladığınız daha değerli yorumlar veya verdiğiniz puanlmalar ve içeriğiniz ne kadar etkileşim üretirse karma puanınız o kadar yüksek olur.

Öte yandan, Reddit’e düşük kaliteli içerikle spam göndermek gibi yapılan işlemler karmanızı düşürecektir, çünkü diğer Reddit kullanıcıları bunu tespit edip negatif etkileşim yapacaklardır.

Reddit’e Başlarken
Reddit’e başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var. Her şeyden önce, kullanıcı adınız akıllıca seçilmelidir çünkü kayıt olduktan sonra gelecekte düzenleyemezsiniz.

Ayrıca, Reddit’e gönderdiğiniz her şeyin (tüm yorumlarınız ve sesli uyarılarınız) profil sayfanızın arşivlerinde kalıcı olarak saklanacağını unutmayın. Aynı zamanda topladığınız karma puanları başka bir hesaba taşınamaz.

Reddit Nasıl Kullanılır?
Bu bölümde, sitenize trafik çekmek için Reddit’i pazarlama stratejinize nasıl dahil edebileceğinizi tartışacağız.

Popüler markaların sahip olduğu birçok alt yazıları analiz ettik ve onların sadakatini sağlayan tekrar eden kalıpları tespit ettik.

“Reddit ile ilgili temel şeyleri hatırla, bu insanlarla etkileşim kurmak için bir yer.”

Reddit Dünyasında Yaşam
Oluşturduğunuz orijinal alt yazılarda aktif olun. Bu, önemli soruları ortaya çıkaran ve kullanıcı yorumlarını kapsamlı bir şekilde yanıtlayan, eşsiz ve paylaşılabilir içerik yayınlamak demektir.

Oylamalar da önemlidir. Katıltığınız tüm ilgili sohbetleri ve görüşleri kabul ettiğiniz (veya yalnızca sizi eğlendiren) yorumları olumlu değerlendirin.

İşletmenizle alakalı bir alt yazı veya birkaç alt yayın oluşturun ve hazırladığınız bu yazıları ilgi çekici hale getirin. Spotify, IKEA ve Top Gear, Reddit’i avantajlarından nasıl yararlanacaklarını biliyor ve incelemek için güzel örnekler sunuyorlar. İyi kurgulanmış bir paylaşımın büyük miktarda izlemesi ve yüksek düzeyde kullanıcı katılımı var.

Markanızı subreddit olarak yönetirseniz aktif olmalısınız ve yaratıcı bir şekilde yönlendirmelisiniz. Bunu yapmak takipçiler arasında topluluk hissi yaratacak ve hayranlarınızı gerçek marka savunucuları haline getirmeye yardımcı olacaktır.

Spotify Örneği
Spotify, Reddit kullanıcılarına ilgi duyma yeteneklerinin gelişmesini sağladı ve bu durum paylaşmaya değer. Örneğin, ayda bir kez genellikle bu ay boyunca devam eden Kasım Playlist Yarışması gibi yarışmalar düzenliyorlar.

Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.


Kurallar çok basit, net. Kullanıcıların ilgisini doğal olarak çekiyor. Kasım ayı yarışması, Spotify’de yaklaşık 8-12 parça içeren bir temaya sahip bir çalma listesi oluşturmayı ve bu bağlantıyı konu dizisinin yorumlarını eklemeyi içeriyordu. Diğer kullanıcılar en sevdikleri seçimleri her gün dinleyebilir ve değiştirebilir. Kazanan, 28 Kasım’da seçildi ve şimdi bir sonraki yarışmanın temasını seçecek. Çok eğlenceliydi!

Reddit Kullanıcılarını Mutlu Etmelisiniz
Reddit’teki tüm başarılı markalar müşteri hizmetleri gibi davranmaktadır. Bu nedenle bir hizmet ayağı gibi takip etmekten çekinmeyin. Reddit kullanıcılarızla markanızla ilgili iyi ve kötü deneyimlerinizi tartışın. Şikayetlerine cevap verin ve sizi övdüklerinde eğlenin. Kullanıcıların sorunlarını belirlemek için harekete geçin ve yardımcı olun. Sadece onları mutlu etmeye çalışmalısınız. Her şeyden önce, mevcut bir müşteriyi korumak yeni bir müşteri edinmekten daha kolay unutmayın.

Çaba sarf ederseniz ve müşterilerinizle ilgilendiğinizi göstermişseniz memnuniyetle bağlılığı yüksek sadık bir kitle oluşacaktır.

Xbox‘a bir göz atın. Reddit’teki müşteri hizmetleri için yaygın olarak övgü dolu yorumlar alıyorlar.

Haberler ve Güncellemelerle İlgili Mesajlar
Reddit kullanıcılarını herhangi bir değişiklik olduğunda haberdar ederek güncel tutun. Yeni ürünler, mevcut ürünlerdeki iyileştirmeler, yeni haberler, indirimler ve potansiyel olarak çıkarlarını alabilecek herhangi bir şey. Haberleri ve güncellemeleri subreddit sayfanızda paylaşmak Reddit kullanıcılarınızın sizi daha yakından takip etmesini sağlayacaktır.

Reddit Hakkında Sayfaları
Reddit’deki hakkında sayfaları yoğun etkileşim alıyor ve bu şu an için subreddit’in şu anda 13.845.530 abonesi olduğu için hiç de sürpriz değil. Bill Gates ve Barack Obama gibi popüler kişiler bile buradan yararlandı ancak gerçek şu ki, burada yer almak için ünlü olmak ya da büyük bir şirketiniz olması gerekmiyor. Sadece iyi bir fikre sahip olmak ve oyunu kuralına göre oynamak yeterlidir.

Şu andaki programlarına bakınız:

Resimleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.


Reddit’deki hakkında sayfalarında Harvard’daki mikrobiyologlar tarafından barındırılanlardan Scientologists’e kadar çeşitli konuları yansıttıklarını görebilirsiniz. Reddit kullanıcıları genellikle bu sayfaları görmek isterler.

Topluluk Yöneticisi Olun
Topluluk oluşturma, dijital varlığınızın önemli bir parçasıdır ve aktif insan etkileşimi temelinde olmalıdır. Çevrimiçi dijital pazarlama stratejinizde Reddit, Quora veya başka bir platformdan yararlanmak istiyorsanız, bu konuda ciddi çaba harcamanız gerekir.

Tutkulu ve yaratıcı takipçilerinizle sadakati ve güvenini farklı platformlarda artıracak bir uzmana sahip olmanız gerekir. Her sosyal platform kendi kurallarına göre yönlendirilir. Bunu başarabilmek günlük planlı aktiviteler ve çok fazla ilgi gerektirir.

Toparlama
Peki şimdi Reddit hakkında ne düşünüyorsun? Dürüst olmak gerekirse, bu yazı için araştırma yapmak benim için de göz kamaştırıcıydı.

Ya siz? Reddit ile ilgili bir tecrübeniz oldu mu? Deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular

Üst