Robots.txt (Tüm siteler için) Robots.txt Oluşturma? | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Robots.txt (Tüm siteler için) Robots.txt Oluşturma?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Search Console kategorisinde Garfield tarafından oluşturulan Robots.txt (Tüm siteler için) Robots.txt Oluşturma? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 44 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Search Console
Konu Başlığı Robots.txt (Tüm siteler için) Robots.txt Oluşturma?
Konuyu başlatan Garfield
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 44
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Garfield

Garfield

Maxi Forum / CEO
Administrator
Nereden
Kocaeli
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
55
Robots.txt nedir? Robots.txt google panelde google ye sitemiz hakkında yol gosteren rehberdir.

bakıyorum sankı her sıtenın her yazılımın ayrı Robots.txt si varmıs gibi anlatımlar mevcut. arkadaslar bu ısın mantıgı soyle.

Masaustunde ıken sağ tıklatın ve yeni bir metin belgesi olusturun adınıda robots yapın. yaptınız mı bitti mi acın sımdı bunu en uste bunu yazın User-agent: * alt satıra gecın ve baslayın Allow: / google dizine ekle demek Disallow: google dizine ekleme demek. burada soyle ınce bir ayrıntı var allow kullanmanıza cokta gerek yok disallow la engellecek sayfaları belırtmenız yeterlıdır dısallow dısında kalan tum verılerı google ındexler. en alt satırada site harıtanızın yolunu gosterın ıslem bu kadar.
Kod:
 Kodları sadece üyelerimiz görebilir.
Örnek:

Kod:
 Kodları sadece üyelerimiz görebilir.
Son orneğe allow kodu girmedim cunku disallow dısında kalan tum dızınler allow ıslemı gorur...

Not:
robots dosyanızı olsuturup ftp ye ana dızıne upload edınız.

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)