Sonny Xperia L4 Bluetooth Sorunu Nasıl Çözülür ? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

• Gece modu teması kullanıma açıldı!
  • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Sonny Xperia L4 Bluetooth Sorunu Nasıl Çözülür ?

ferhatkortak

Moderatör
Aldığı beğeni
2

BLUETOOTH HOPARLÖRÜMÜ VEYA KULAKLIĞIMI SONY XPERİA L4 CİHAZIMLA EŞLEŞTİREMİYORUM​

İlk olarak, bir Bluetooth cihazını Sony Xperia L4'ünüze bağlayamayacağınız en klasik duruma bakacağız. Bu oldukça yaygın bir durumdur, gerçekte Bluetooth teknolojisi oldukça basit olmasına rağmen, bazen iki cihaz arasındaki ilişki o kadar basit değildir, işte kendinizi bulabileceğiniz iki ana durum:

• Sony Xperia L4 ile arama yaparken Bluetooth cihazını görüyorum ama iki cihazı eşleştiremiyorum: Bu en yaygın ve en sinir bozucu durum. Cihazın mevcut cihazlar listesinde göründüğünü görmek ve onunla eşleştirmeyi doğrulayamamak çok sinir bozucu. Bu genellikle yazılım sürümündeki bir sorundan veya yanlış kullanımdan kaynaklanır. Bunu nasıl çözeceğinizi bir sonraki bölümde size açıklayacağız.
  • Sony Xperia L4 cihazımda mevcut cihazları ararken bağlanmak istediğim Bluetooth cihazını göremiyorum: Bu sorun da oldukça yaygın. Özellikle bağlı bir hoparlörden veya Bluetooth kulaklıklarınızdan ses dinlemeyi planladıysanız, talimatlara uyduğunuz ve çalışmadığı izlenimine sahip olduğunuzda özellikle sinir bozucu olur ...

CİHAZLARIMI EŞLEŞTİRMEYİ BAŞARDIM ANCAK SONY XPERİA L4 CİHAZIMA BAĞLI BLUETOOTH CİHAZINDA SES AKTARILMIYOR VEYA SES KALİTESİ DÜŞÜK​

Bu durumda, "daha az" bir sorun çünkü cihazları eşleştirme işinin ilk büyük bölümünü yapmayı başardınız. İster düşük ses kaliteniz olsun, ister ses atlamalı veya hiç ses yok, bu olgunun temelinde aynı sorun vardır. Bu semptomların nedeni sinyalin kalitesidir, Bluetooth verimli bir kablosuz teknolojidir ancak oldukça kısa bir hareket aralığına sahiptir, engelsiz yaklaşık 10 metredir. Cihazların üzerindeki chiplerin kalitesine ve kullandığınız ortama bağlı olarak oldukça düşebilir.

SONY XPERİA L4'TE BİR BLUETOOTH SORUNU NASIL DÜZELTİLİR?​

Şimdi muhtemelen sizi en çok ilgilendiren kısma geçiyoruz, yani, Sony Xperia L4'te bir bluetooth sorunu nasıl düzeltilir?

SONY XPERİA L4'ÜN BLUETOOTH BAĞLANTISININ KALİTESİNİ VE KARARLILIĞINI İYİLEŞTİRİN​

Bu özel durumda, tek çözüm verici ve alıcıyı birbirine yaklaştırmak olacaktır. Bağlı bir hoparlörünüz varsa, telefonunuzu yakınınızda bırakmayı deneyin. Örneğin koşuya çıkmak için kullanılan kulaklıklarsa, telefonu Bluetooth çipli kulaklıklarla aynı tarafa konumlandırın, bu bağlamda ideal konumu bulmaya çalışın.

SONY XPERİA L4 CİHAZIMDA MEVCUT CİHAZLAR LİSTESİNDE OLMAYAN VEYA BAĞLANAMADIĞIM BİR BLUETOOTH CİHAZINA BAĞLANIN​

Cihazlarınızın bağlantı için "hazır" olmaması muhtemeldir. Sony Xperia L4'ünüzün yan tarafında enerji tasarrufu modunda olmadığını kontrol edin. İstersen Sony Xperia L4'ünüzü bilgisayarınıza bağlayın ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bu konuyla ilgili eğitimimize başvurmaktan çekinmeyin.

• Bluetooth cihazınıza gelince, durumundan emin olmak genellikle daha karmaşıktır, aslında çok az Bluetooth cihazında bir kontrol ekranı bulunur. Bluetooth'u etkinleştirmek için doğru prosedürü izlediğinizi ve ardından aramayı etkinleştirmek için eşleştirme düğmesine yeterince uzun süre bastığınızı (yaklaşık 7 saniye) talimatları kontrol edin.
  • Tekrar denemek için tekrar açmadan önce her iki cihazda da Bluetooth'u kapatabilirsiniz.
  • Her iki cihazı da yeniden başlatın
  • "Telefon görünürlüğünü" etkinleştirin: Bu bağlamda, cihazın diğer cihazlar tarafından görülebilmesi için "Ayarlar", "Bağlantılar"a gidin ve "Telefon görünürlüğü"nü etkinleştirin.
  • Android'i güncellemek, Sony Xperia L4'ünüzün Bluetooth performansını da iyileştirebilir.

Bu konuyu görüntüleyenler