Sonny Xperia L4 Şarj Sorunu Nasıl Çözülür ? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

 • Gece modu teması kullanıma açıldı!
 • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Sonny Xperia L4 Şarj Sorunu Nasıl Çözülür ?

ferhatkortak

Moderatör
Üyelik Tarihi
13 Mar 2021
Mesajlar
0
Aldığı beğeni
2
Puanları
0
Yaş
23
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek

SONY XPERİA L4'ÜNÜZÜN ŞARJINI OPTİMİZE ETMEK İÇİN BAZI PRATİK BİLGİLER​

Bu nedenle rehberimize Sony Xperia L4'te şarj sorunları cihazınızın şarjını optimize etmenize yardımcı olacak bazı önerilerle birlikte. Telefonunuzu birkaç saatliğine şarjda bırakma olasılığınız her zaman yoktur, işte bu süreyi iyi bir özerkliğe sahip olmak için nasıl optimize edeceğiniz:

 • Sony Xperia L4'ünüzü şebekede şarj edin: Elektrik prizindeki voltaj en önemlisidir ve Sony Xperia L4'ünüzün örneğin bir araçtaki PC veya USB soketinden iki kata kadar daha hızlı şarj edilmesini sağlar. Bu nedenle, bu enerji kaynağını tercih edin.
 • Orijinal şarj cihazını kullanın: USB kabloları evrenseldir, piyasada etkileyici sayıda kablo ve duvar prizi vardır, yani bunların çoğu markanın standartlarını karşılamaz ve daha az güçlüdür.
 • Android akıllı telefonunuzu uçak moduna alın: Telefonunuzu şarj olurken kapatmak veya uçak moduna almak işlemi önemli ölçüde hızlandırabilir, şarj olurken Sony Xperia L4'ünüz olmadan yapabiliyorsanız, bu alternatiflerden birini uygulamayı düşünün.

SONY XPERİA L4'TEKİ FARKLI ŞARJ SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ​


SONY XPERİA L4'TE ŞARJ SORUNLARININ NEDENLERİ NELERDİR?​

Bu nedenle, bu ikinci bölüme, Sony Xperia L4'ünüzde mağdur olabileceğiniz çeşitli şarj sorunlarının bir listesiyle başlıyoruz. Sony Xperia L4'ünüzün prize takılıyken şarjının durması durumunda, bu farklı sorunlar listesine ve bunların nedenlerine bakın:

 • Sony Xperia L4 şarj cihazı sorunu: Sony Xperia L4 cihazınız artık hiç şarj olmuyorsa, bunun nedeni bazen şarj cihazı arızası . Kablo / adaptör kombinasyonu artık çalışmayabilir. Gittikçe daha fazla kablo ve fiş modeli var
 • Sony Xperia L4'ünüzün USB soketinin durumunu kontrol edin: Bu soketler hassastır ve zamanla ve kullanımla bükülebilir veya toza doyabilir.
 • Sony Xperia L4 cihazım şarj olmasına rağmen şarj olmuyor veya neredeyse hiç şarj olmuyor ve ben kullanıyorum: Bu özel durumda, muhtemelen Android akıllı telefonunuzun doğru şekilde şarj edilmesini engelleyen şey kullanımıdır. Gerçekten de, WiFi'nin açık olduğu, video içeriği izlediğiniz veya başka bir hipotezde, şarj işlemini engelleme riskiniz vardır.
 • Pil arızası: Hava koşulları veya yaş nedeniyle pilin depolama kapasitesini kaybetmesi düzenli olarak gerçekleşir. Deforme olması durumunda patlayabileceği için telefonunuzu kullanmak bile tehlikelidir. Pile erişiminiz varsa, durumunu kontrol edin, aksi takdirde Sony Xperia L4'ünüzün özerkliğini yeni olduğu zamankiyle karşılaştırmaya çalışın, önemli ölçüde daha düşük olması durumunda, pilinizin pil, arızanızın kaynağıdır.
SONY XPERİA L4'TE ŞARJ ARIZASI NASIL DÜZELTİLİR?​

Şimdi, Sony Xperia L4'ünüzü doğru şekilde şarj etmenize ve kullanmanıza olanak sağlamak için uygulamaya koyacağımız farklı çözümlere geçeceğiz:

 • Sony Xperia L4 şarj cihazı arızası: Bu sorunu çözmek için önce Sony Xperia L4'ünüzü şarj etmenizi neyin engellediğini belirlemelisiniz, ardından değiştirmelisiniz.
 • Sony Xperia L4'ün şarj olurken yoğun kullanımı: Sony Xperia L4 cihazınızın şarj hızını artırmak için, şarj etme aşamasında Android akıllı telefonunuzu yoğun bir şekilde kullanmayı bırakmalısınız, bu makalenin ilk bölümünde size verdiğimiz pratik bilgileri takip edin.
 • Sony Xperia L4'ünüzün USB soketiyle ilgili sorun: Bunu yapmak için bir kürdan alın, soketi temizleyin ve soketin orta fişinin büküldüğünü fark ederseniz düzeltin (Sony Xperia L4 kapalı).
 • Yazılım sorunu: Bir yazılım arızası yaşamanız durumunda, şarj sorununu gidermek için android akıllı telefonunuzu güncelleyebilir veya fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.
 • Sony Xperia L4 cihazım yavaş şarj oluyor: Sony Xperia L4'ünüzün ancak yavaş şarj olması durumunda, bunun nedeni zayıf bir akım kaynağı (araba, USB bilgisayar, bağlı pil vb.) kullanmanız olabilir, şarj hızını artırmak için kaynağı değiştirin. Aksi takdirde, android akıllı telefon kullanımınızdan kaynaklanan zamanlarda olur. Yeniden yükleme hızını en üst düzeye çıkarmak için yeniden yüklerken dinlenmeye bırakın.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Tema düzenleyici