Sonny Xperia L4 Sd Kart Sorunu Nasıl Düzeltilir ? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

  • Gece modu teması kullanıma açıldı!
  • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Sonny Xperia L4 Sd Kart Sorunu Nasıl Düzeltilir ?

ferhatkortak

Moderatör
Üyelik Tarihi
13 Mar 2021
Mesajlar
0
Aldığı beğeni
2
Puanları
0
Yaş
23
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek

SONY XPERİA L4'ÜNÜZDE SD KART SORUNU NEREDEN GELİYOR?​

İlk keşfedilecek şeylerden biri sorunun kaynağı. Gerçekten de, sorunun SD kart olup olmadığını veya Sony Xperia L4'ünüz olup olmadığını bilmeniz gerekir.

SD kartla uğraşmamak için başka bir laptop veya bilgisayarda test etmenizi öneririz. SD kartın başka bir cihazda çalışmaması durumunda , bu güçlük olduğu anlamına gelir SD kartta . İkincisi muhtemelen hasarlı veya kirli.

Bununla birlikte, diğer cihazlarda çalışması durumunda , ancak Sony Xperia L4'te değil, bu, sorunun Sony Xperia L4'te olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, bir sonraki bölümde onarım sürecini adım adım izlemenizi öneririz.


SONY XPERİA L4'TE SD KART SORUNUNUZ NASIL ÇÖZÜLÜR?​

Sony Xperia L4'ünüzün SD kartı tanıması için gerçekleştirmeniz gereken adımların listesi. Sorun çözülmediği sürece bir sonraki adıma geçilebilir.


SONY XPERİA L4'ÜNÜZÜ YENİDEN BAŞLATIN​

Muhtemelen bunu biraz saçma bulacaksınız, ancak bu tür bir durumda yapılacak ilk şey Sony Xperia L1'ünüzü yeniden başlatmaktır. Gerçekten de, bazen her şeyin yeniden çalışmaya başlaması için basit bir yeniden başlatma yeterli olacaktır.

SD KARTI İNCELEYİN​

Sorunun SD karttan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilmek için şunu yapmanızı öneririz: SD kart durumunu kontrol edin . Metal kısımlarda çizik olup olmadığına veya kartın zarar görüp görmediğine bakarak bunu görsel olarak yapmak mümkündür.

SONY XPERİA L4'TEKİ SD KARTI ÇIKARIN VE DEĞİŞTİRİN​

Aşağıdaki çözüm, SD kartı çıkarıp Sony Xperia L4'ünüze geri takmaktır. Gerçekten de bazen kartın küçük metal fişleri telefonun kart okuyucusununkiyle iyi temas etmeyebilir. Kartı çıkarın ve geri takın bu nedenle kartın Sony Xperia L4'e doğru şekilde takılıp takılmadığını kontrol etmenizi sağlar.

SD KARTI TEMİZLEYİN​

Ayrıca zaman zaman SD kartın Sony Xperia L4'te tanınmaması, ikincisi kirli olduğu için olur. Gerçekten de, metal tapaların kirli olması durumunda, cep telefonunuz için zor olacaktır. SD kartı okuyabilmek . Bu yüzden kartı çıkarın ve geri koymadan önce temizleyin.

SD KARTI BİÇİMLENDİR​

Bir sonraki çözüm, SD kartı biçimlendirmektir. Bu manipülasyon, içerdiği tüm verilerin silinmesini ve dolayısıyla sıfıra sıfırlanmasını içerir. Bunun için bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. zorunda kalacaksın SD kartı PC'nize bağlayın , sonra şuraya git bilgisayar . Ardından SD kart okuyucusuna sağ tıklayın ve biçim . Formatı seçin FAT32 sonra onaylayın.

SONY XPERİA L4'ÜNÜZÜ FABRİKA AYARLARINA SIFIRLAYIN​

Önceki çözümlerden hiçbiri işe yaramazsa, Sony Xperia L4'ünüzü fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu eylem Sony Xperia L4'ünüzü sıfırlayacaktır. Bu nedenle, bunu yapmadan önce verilerinizi yedeklemeye dikkat edin.

SONY XPERİA L4'ÜNÜZÜ TAMİR ETTİRİN​

Hala hiçbir şey çalışmıyorsa, muhtemelen Sony Xperia L4'te bir donanım arızasıdır. Bu, kart okuyucu düzeyinde olabilir. Bu nedenle, mümkünse Sony Xperia L4'ünüzün garantisini kullanmanızı öneririz. Yapamazsanız, Sony Xperia L4'ümüzü bir tamirciye götürün.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Tema düzenleyici