Sonny Xperia L4 Wifi Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür ? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

  • Gece modu teması kullanıma açıldı!
  • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Sonny Xperia L4 Wifi Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür ?

ferhatkortak

Moderatör
Üyelik Tarihi
13 Mar 2021
Mesajlar
0
Aldığı beğeni
2
Puanları
0
Yaş
23
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek

SONY XPERİA L4 CİHAZIMDA NEDEN WİFİ SORUNLARI VAR?​

Bu kılavuza aşağıdakilerle başlıyoruz: Sony Xperia L4'teki Wifi sorunlarınızın nedenleri. Kablosuz internet bağlantınızın çalışmasını engelleyebilecek birkaç neden vardır. Bununla birlikte, çoğu durumda endişelerinizin kaynağı aynı kaynaklardır, aşağıdakileri bulun:

  • ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Wi-Fi şifresi, ağa hiç bağlanmadığınız varsayımıyla size yanlış şifre verilmiş olabilir, Sony Xperia L4'ünüzün zaten bağlı olduğu ve internetin çalıştığı varsayımıyla, zaman zaman olur bu arada şifre değiştirildi.
  • Yazılım sorunu: Bu özel durumda, Android telefonunuzun Wifi ağına düzgün şekilde bağlanmasını engelleyen Sony Xperia L4'ünüzün işletim sisteminin eski bir sürümüne sahip olabilirsiniz.
  • Resepsiyon sorunu: Wifi dalgaları duvarlardan geçebilir ve birkaç on metre mesafeye kadar veri aktarabilir, bu modemden veya internet kutunuzdan ne kadar uzaklaşırsanız veya alıcı ile verici arasına o kadar engeller eklerseniz. karmaşık, doğru bir internet bağlantısı almak olacaktır.

SONY XPERİA L4 CİHAZIMDA WİFİ BAĞLANTI SORUNLARIMI ÇÖZMENİN ÇÖZÜMLERİ NELERDİR?​

Şimdi muhtemelen sizi en çok ilgilendiren adıma geçeceğiz, yani Sony Xperia L4 cihazınızdaki Wifi bağlantı sorununuzu düzeltmenize ve İnterneti uygun bir şekilde yeniden kullanmanıza olanak sağlayacak farklı çözümleri sunacağız.


SONY XPERİA L4'ÜNÜZÜ VE MODEMİNİZİ YENİDEN BAŞLATIN​

Sony Xperia L4'ünüzün basit bir şekilde yeniden başlatılmasıyla çok sayıda hata düzeltildiğinden, bu basit görünebilir. Sorunun kaynağının sizin internet kutunuz veya Wifi kaynağınız olması daha mantıklıdır, ancak her ikisini de yeniden başlatmak mutlaka iyi bir çözümdür. Kutuyla ilgili olarak, yaklaşık otuz saniye kapalı bırakın ve ardından yeniden bağlamadan önce sıfırlayın. Ayrıca internet sağlayıcınızla ilgili bir sorun olmadığından emin olmak için kutu ışıklarını kontrol etmeyi de unutmamalısınız, bu nedenle müşteri servisinizi arayın.

SONY XPERİA L4'ÜNÜZÜN WİFİ'SİNİ YENİDEN BAŞLATIN​

Önceki çözümle aynı perspektifte kalıyoruz, bu seçenek daha basit. İnternet bağlantısı tekrar çalışana kadar yalnızca Sony Xperia L4'ünüzün Wifi özelliğini birkaç kez kapatıp açmanızı gerektirir. Birkaç denemeden sonra hala çalışmıyorsa, başka bir çözüme geçin.

WİFİ AĞINI SIFIRLAYIN​

İlk iki olasılık işe yaramadıysa, bazen Sony Xperia L4'ünüzün Wifi sorununun nedeni iki cihazı eşleştirmedeki bir sorun olabilir. Bağlantıyı sıfırlamak için ayarlara gidebilirsiniz:

  • Sony Xperia L4 cihazınızın Wifi ayarlarına gidin
  • Ağlar listesinde, soruna neden olan Wifi'yi seçin.
  • "Unut" seçeneğini seçin
  • Kullanılabilir WiFi ağlarını tekrar arayın
  • İki cihaz arasındaki bağlantıyı yeniden yapılandırın
SONY XPERİA L4 CİHAZINIZA BAĞLANMAK İSTEDİĞİNİZ WİFİ ERİŞİM NOKTASININ PROXY KULLANMADIĞINI KONTROL EDİN.​

Bir Proxy, bir Wifi ağının kullanımını kontrol etmeyi amaçlar; örneğin, ağındaki siteleri veya içeriği yasaklayabilir. Üniversiteler veya idareler gibi halka açık ağlarda çok sık bulunan bu tür ağların WiFi internet bağlantısına erişmek için Sony Xperia L4 cihazınızla şifreye ek olarak Proxy'yi yapılandırmanız, yöneticilerden bilgi ağı taşımasını istemeniz önemlidir. bu süreçten çıkın.

MAC ADRESİNİZİN ENGELLENMESİNİN KURBANISINIZ​

Son olarak, son alternatif, tüm girişimlerinize rağmen hala Sony Xperia L4'ünüzün Wifi üzerinden internete sahip olmadığınız hipotezinde, bir ağ yöneticisi tarafından MAC adresinizin engellenmesine maruz kalmış olabilirsiniz. Bu, özellikle bir arkadaşınızın veya komşunuzun Wifi'sini kullanıyorsanız mümkündür. Bu çözümü onaylamak için onunla iletişime geçin. Son olarak, diğerlerinin olduğunu varsayarsak Sony Xperia L4'ünüzde internet sorunları, size yardımcı olmak için özel makalemize başvurmaktan çekinmeyin.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Tema düzenleyici