Stalklamak Ne Demek? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

  • Gece modu teması kullanıma açıldı!
  • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Stalklamak Ne Demek?

Pi

Yönetici
Editör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
5,900
Çözümler
2
Aldığı beğeni
2
Puanları
0
Yaş
35
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek
Stalk ne demek ve kelime olarak ne anlama geliyor bunu az önceki paragraf üzerinde öğrenmiştik. Şimdi ise bunun günümüzdeki çeşitli örneklerine yani artık stalklamak olarak isimlendirilen kısmına değinelim.
Örneğin Instagram üzerinde stalklamak, sahte bir kişilik ile hesap açmak üzerinden gelişebiliyor. Stalklamak istediğiniz insanın hikayelerini kendi hesabınız ile değil de, oluşturduğunuz sahte bir hesap ile görüntülediğiniz zaman hem gizli kalmış oluyor hem de o kişiyi istediğiniz alanlarda takip etmiş oluyorsunuz.
Instagram üzerindeki mantık, Facebook ve Twitter gibi sosyal medyalar üzerinde de aynen geçerli. Buralarda da yine stalklamak istediğiniz kişilerin yeni paylaştığı şeyleri görüntülemek, hatta onlar ile konuşmak için bile bu tür sahte hesapları kullanabiliyorsunuz.
Stalklamak ne demek konusunun diğer bir örneği ise WhatsApp. Bir insanın ne zaman giriş yaptığını ve ne kadar çevrimiçi olarak kaldığını onun sohbet sayfasında bekleyerek öğrenmiş oluyor, yani o insanı gizlice takip etmiş oluyorsunuz.
Tabii stalklamak sadece sahte hesaplar ile olmuyor. Bu işlemleri kendi hesaplarınız ile de yapabilirsiniz. Bunu yaparken ise fark edilme olasılığınız, sahte bir hesaba nazaran kat be kat fazla.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Tema düzenleyici