Trendyol Partner Sistemi Nedir? | Türkiye'nin En Kaliteli Sosyal Medya Forumu! | MaxiForum.Net
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Trendyol Partner Sistemi Nedir?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Teknoloji, Webmaster, Google, Pc, Forumlar... kategorisinde Red Kit tarafından oluşturulan Trendyol Partner Sistemi Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 172 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji, Webmaster, Google, Pc, Forumlar...
Konu Başlığı Trendyol Partner Sistemi Nedir?
Konuyu başlatan Red Kit
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 172
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Red Kit

Red Kit

Emekli Kovboy!
Moderatör
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
0
Yaş
34
Nereden
Yurtdışı
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
12
Trendyol partner, Trendyol’da satış yapan kişilerin yer aldığı programdır. Hepimizin yakından tanıdığı ve çoğumuzun her gün giriş yaptığı Trendyol, Türkiye’de satıcılar ve alıcıları buluşturan online pazaryerlerinden biridir.

Her gün milyonlarca kişinin girdiği Trendyol, kampanya dönemlerinde ise 3 gün içinde 350 milyon kişinin girdiği ve 25 milyon aktif kullanıcısının bulunduğu bir pazaryeri haline gelmektedir. Hal böyle olunca Trendyol’da satış yapmak isteyen kişi sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Trendyol Partner Programının Avantajları


Trendyol Partner Programı, Trendyol’da satış yapan kişilere belirli avantajlar sağlamaktadır. Gelin hep beraber bu avantajlar nelermiş bakalım.


Anlaşmalı Kargo Fiyatları; Partner Trendyol’un en avantajlı olduğu alanlardan birisi Trendyol Anlaşmalı Kargo Fiyatlarıdır. Trendyol satış yapan kişiler, Trendyol’un kargo firmaları ile yaptığı anlaşma dahilinde ürünlerini uygun fiyatlarla göndericilerine ulaştırabilmektedir. Kargo gönderim aşamasında bir ücret ödemeyen satıcıların Kargo Anlaşmaları dahilinde ödemesi gereken tutar hakkedişlerinden düşülmektedir.


Reklam Desteği; Trendyol’dan satış yapan kişiler, Trendyol tarafından verilen reklam desteklerinden yararlanmaktadır. Trendyol zaman zaman satışını yaptığınız ürünlere yönelik sosyal medya reklamları, televizyon reklamları gibi reklamlarla satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra Trendyol’dan satış yapan firmalar katıldıkları reklam eğitimi sonucunda 250 TL’lik reklam bakiyesi elde etmekte ve bu reklam bakiyesini ürün reklamı verirken kullanabilmektedir.


Kampanyalar; Trendyol, satıcılarının gelirlerini arttırmak için belirli aralıklarla kampanya düzenleyen bir firmadır. Trendyol’un genel kampanyaları olduğu gibi Trendyol Efsane Günler, Trendyol Süper İndirim günleri gibi özel kampanyaları da bulunmaktadır. Bu indirim günlerinde satışlarını arttırmak isteyen firmalar indirimli fiyatlar üzerinden satışlarını gerçekleştirebilmektedir. Bununla beraber Trendyol Kampanyalarına katılan firmalar daha düşük komisyon oranları ödeyerek satışlarını arttırabilmektedir.


Eğitim Desteği; Trendyol Partner programına kayıt olan firmalar, Trendyol’un düzenlediği online eğitimlere katılabilmekte ve kendilerini geliştirebilmektedir. Trendyol üzerinden satış yapan firmalar katıldıkları online eğitimler sayesinde Reklam Bakiyesi gibi ödüller kazanabilmektedir. Verilecek olan ödüller eğitim öncesinde duyurulmaktadır.


Kolay Erişim; Trendyol’a bir gün içerisinde ve kampanya dönemlerinde kaç kişinin girdiğine dair verileri yukarıda sizlerle paylaştık. Trendyol’da satıcı olan kişiler Trendyol’dan alışveriş yapmak isteyen kişilere daha kolay ulaşabilmekte ve marka bilinirliğini arttırabilmektedir.


Çözüm Ortakları; Trendyol partner programıyla Trendyol’da satış yapmaya başlayan satıcılar Trendyol’un çözüm ortaklarından indirimli fiyatlarla ürün ve hizmet satın alabilmektedir. Trendyol’un çözüm ortakları genel olarak bakıldığında Teknoloji, Ürün ve Operasyon, Şirket Yönetimi, Pazarlama gibi alanlarda hizmet vermektedir. Kısacası siz de Trendyol’da satış yapmak için partner programına başvurduğunuzda indirimli olarak ambalaj tedarik edebilir, iş yönetim süreciniz için ihtiyacınız olan yazılımları indirimli olarak satın alabilir hatta indirimli olarak akaryakıt satın alabilirsiniz.


Trendyol’da Neden Mağaza Açmalısınız?

Trendyol Partner programı hakkında bilgi verdiğimiz yazımızın bu bölümünde sizlere neden Trendyol’da mağaza açmanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Bunu maddeler halinde sıralarsak;

  • 1 ayda 30 milyondan fazla kişinin Trendyol’a girmesi
  • Yıllık 90 milyona yakın ürün satışının geçekleşmesi
  • Trendyol’un Play Store ve App Store’da en çok indirilen e-ticaret uygulamaları arasında birinci sırada olması
  • 20 milyona yakın aktif Trendyol kullanıcısının olması
  • E-ticaret sektörünün başlıca firmalarından birisi olan Alibaba’yı kısa süreler içerisinde geri planda bırakması
Gibi unsurlar göz önünde bulundurulduğunda e-ticaret yapmak isteyen firmaların ilk olarak Trendyol gibi önemli bir pazaryerinde satışa başlamasını öneririz. Sizler de e-ticaret mağazanızı Trendyol’da da açarak e-ticaret ile elde ettiğiniz gelirlerinizi arttırabilir ve Trendyol’un partner programına kaydolan satıcılarına sağladığı imkanlardan yararlanabilirsiniz.


Trendyol Partner Programı Komisyon Oranları

Partner Trendyol sistemi ne işe yarar yazımızın bu bölümünde Trendyol’da satış yapmak isteyen kişilen oldukça merak ettiği Trendyol Komisyon oranları hakkında bilgi vereceğiz.

Trendyol’da satış yapan firmalar, sattıkları ürünlerin KDV dahil fiyatı üzerinden Trendyol’a belirli bir komisyon ödemektedirler. Trendyol’un satış kategorilerine göre belirlediği komisyon oranları farklılık göstermektedir. Gelin hep beraber Trendyol’un komisyon oranları nelermiş bakalım.


Trendyol Aksesuar Kategorisi Komisyon Oranları

Partner Trendyol programıyla Trendyol’da aksesuar satmak isteyen kişilerin ödedi komisyon oranı ürün gruplarına göre farklılık göstermektedir. Kategoride bulunan ürün grupları içerisinde ödenen komisyon oranları %5 ve %30’luk oranda değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki tabloda komisyon oranları detaylı bir şekilde verilmiştir.
Ürün Grubu Komisyon Oranı
Altın – İşlenmemiş %5
Atkı- Bere- Eldiven %20
Çanta %21
Gözlük %23
Mücevher %20
Saat %23
Takı %22
Valiz ve Bavul %23
Diğer Aksesuar ( Kemer, Kol Düğmesi) %21

Trendyol Çocuk Kategorisi Komisyon Oranları

Trendyol’da çocuk kategorisinde satış yapan Trendyol Partnerlerinin ödediği komisyon oranı sattıkları ürün grubuna göre %8 ve %23 oranında farklılık göstermektedir. Aşağıda sizlerle ürün gruplarına göre paylaştığımız tabloda sizler de komisyon oranlarını görebilirsiniz.
Ürün Grubu Komisyon Oranı
Aydınlatma ve Diğer Oda Aksesuarları %16
Banyo Aksesuarları, Çocuk Gereçleri ve Oyuncak Kategorisi Ürünleri ( kutu, bebek, okul öncesi) %15
Havlu ve Bornoz %18
Akülü ve Pedallı Araçlar %12
Puzzle ve Yapbozlar %14
Spor Oyuncakları, Bisiklet ve Paten %8

Trendyol Elektronik Kategorisi Komisyon Oranları

Partner Trendyol programıyla Trendyol’da satış yapan firmalar elektronik kategorisindeki komisyon oranları ürün grubuna göre %5 ve %25 oranında değişiklik göstermektedir.
Beyaz Eşya %8 - %12
Bilgisayar Tablet %6 - %15
Dijital Kod ve Ürünler %10
Elektrikli Ev Aletleri %11- %12
Fotoğraf ve Kamera %7 - %11
Giyilebilir Teknoloji %15
Klima ve Isıtıcılar %9 - %10
Oyun ve Oyun Konsalları %6- %10
Telefon ve Telefon Ürünleri %5- %25
TV ve Tv ürünleri %9 - %15
Yazıcı ve Tarayıcılar %10

Trendyol Ev ve Yaşam Kategorisi Komisyon Oranları

Partner Trendyol programıyla Trendyol’da ev ve yaşam kategorisinde satış yapan firmaların ödedikleri ücret satışını yaptıkları ürün grubuna göre farklılaşmaktadır. Genel olarak ve ve yaşam kategorisindeki ürünlerin komisyon oranlarının %5 ve %24 oranında komisyon oranlarının farklılaştığı görülmektedir.Ürün Grubu Komisyon Oranları
Bahçe %10- %23
Ev Dekorasyon %24
Ev Gereçleri %16- %22
Ev Tekstili %18- %20
Hobi ve Eğlence %10 - %18
Kırtasiye ve Ofis Malzemeleri %5 - %20
Kitap %12
Mobilya %15- %20
Otomobil ve Motosiklet %7 - % 13
Sofra ve Mutfak %18- %22
Yapı Market %10 -%15

Trendyol Giyim Kategorisi Komisyon Oranları

Trendyol’da satış yapan Trendyol satıcılarının komisyon oranlarını derlediğimiz bu bölümde sizler de satılan ürün grubuna göre komisyon oranlarını görebilirsiniz.


Ürün Grubu Komisyon Oranı
Büyük Beden Giyim %20
Çocuk %20
Giyim %20
Hamile Giyim %20
Konservatif Giyim %20
Spor Giyim %17

Trendyol Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri Komisyon Oranları

Trendyol üzerinden satış yapmak isteyen kişileri ilgilendiren farklı bir kategori ise Kozmetik ve Kişisel bakım ürünleridir. Trendyol kozmetik komisyon oranları satışı yapılan ürün grubuna göre değişmektedir. Genel olarak %5 ve %17 arasında bir değişiklik olduğunu söylemek mümkündür.
Ürün Grubu Komisyon Oranı
Kişisel Bakım %15- %16
Kozmetik %15 - %16
Sağlık %5- %17
Tıraş, Ağda ve Epilasyon %15- %16

Trendyol Spor Ürünleri Komisyon Oranları

Trendyol Spor ürünleri komisyon oranları genel olarak %8 ve %15 oranlarında değiştiği söylenebilmektedir. Ürünlerin komisyon oranları şu şekildedir.Ürün Grubu Komisyon Oranı
Outdoor Ekipmanları %10
Spor Ekipmanları %8 - %10

Trendyol Süper Market Komisyon Oranları

Süpermarket kategorisinde satış yapan firmaların ödediği komisyon oranları da ürün grubuna göre farklılık gösterir. Trendyol Süpermarket komisyon oranları şu şekildedir.Ürün Grubu Komisyon Oranı
Anne Bakım %10
Bebek Bakım %10 - %15
Bebek Beslenme %10
Ev Bakım ve Temizlik %12
Gıda ve İçecek %15
Pet Shop %14

Trendyol Komisyon İndirimi

Trendyol’dan satış yapan firmalar ilk 30 gün içerisinde satışlarına başladığı takdirde Trendyol’dan %30’luk komisyon indirimi kazanabilmektedir. Bunun yanı sıra Komisyon indirimleri kampanya dönemlerinde kampanyalara katılan kullanıcılara da sağlanmaktadır. Dilediğiniz takdirde Trendyol’daki satışlarınızı arttırmak için ürün stoğu fazla olan ürünlerinizi Trendyol’a bildirdiğiniz takdirde Trendyol’dan ürün bazlı indirim de alabilirsiniz.Trendyol’da Satış Yaparken Entegrasyonun Gücünden Yararlanın

Partner Trendyol programına kaydolan kişiler genel olarak entegrasyonun gücünden yararlanmadıkları zaman stok problemi, ürün tedarik problemi gibi birçok alanda problem yaşayabilmektedirler. Trendyol’dan satış yaparken web siteniz ile Trendyol mağazanızı entegre edebilir ve ürün operasyon süreçlerinizi yönetirken problem yaşamaz ve ceza ödemenin önüne geçebilirsiniz.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Üst