Turkcell Dünyada Kaçıncı En Büyük Gsm Şirketi? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

  • Gece modu teması kullanıma açıldı!
  • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Turkcell Dünyada Kaçıncı En Büyük Gsm Şirketi?

Üyelik Tarihi
20 Eyl 2021
Mesajlar
4
Aldığı beğeni
0
Puanları
0
Yaş
39
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Erkek
Dünyanın en değerli telekomünikasyon markası listesine 5 Türk şirketi bulunuyor.

Listeye en üst sıradan giren Türk şirketi Turkcell oldu. 68. sıradaki Turkcell’in marka değeri 1,7 milyar dolar, piyasa değeri ise 14,3 milyar dolar oldu.

Sırasıyla listeye giren diğer Türk şirketleri ve marka değerleri şöyle: "70. sıradaki Türk Telecom’un marka değeri 1,5 milyar dolar, 134.

sıradaki Ttnet’in marka değeri 480 milyon dolar, 162. sıradaki Avea’nın marka değeri 358 milyon dolar, 343. sıradaki Astelit’in marka değeri 79 milyon dolar."

Dünyanın en değerli telekomünikasyon markası 30,6 milyar dolar marka değeriyle Vodafone oldu.

Marka değerlendirme alanında faaliyet gösteren bağımsız kuruluş Brand Finance’ın "The [email protected] 500 Telecom Brands" listesine göre, ilk sırada yer alan İngiltere’den Vodafone’u, ABD’li AT&T 28,8 milyar dolarlık ve Verizon 27,2 milyar dolarlık marka değerleriyle takip ediyor.

Vodafone marka değeri açısından ilk sırada yer almasına karşın 192,4 milyar dolarlık piyasa değeriyle AT&T ile Verizon’un gerisinde kalıyor. AT&T’nin piyasa değeri 235,9 milyar doları, Verizon’un 381 milyar doları buluyor.

Brand Finance’in en değerli telekomünikasyon markalarını belirlediği listenin ilk üç sırası, geçen yıl ve bu yıl aynı şirketlerden oluştu.

Geçen yıl 5. sırada yer alan Hong Kong’dan China Mobile bu yıl 19,3 milyar dolarlık marka değeriyle 4. sırada yer alırken, listedeki en dramatik düşüş geçen yıl 4. sırada yer alan Finlandiyalı Nokia’nın marka değeri açısından bu yıl 11. sıraya gerilemesi oldu.

Listede ilk 10’daki şirketler değerlendirildiğinde, ABD’den 3, Japonya’dan 2, İngiltere, Hong Kong, Fransa, İspanya, Almanya’dan 1’er şirket yer aldı.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Tema düzenleyici