Twitter ile Instagram Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir? | Webmaster Forumu | Sosyal Medya Forumu | MaxiForum ツ
Neler Yeni

Twitter ile Instagram Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Twitter Rehberi kategorisinde Casper tarafından oluşturulan Twitter ile Instagram Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 55 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Twitter Rehberi
Konu Başlığı Twitter ile Instagram Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir?
Konuyu başlatan Casper
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Casper

Casper

Maxi Forum Üye'si
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
1,106
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
18
Sosyal medya uygulamaları artık hemen herkes tarafından tercih edilen uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son yıllarda internet kullanımının değişmesiyle beraber sosyal medyaya olan ilgi de bir hayli artış sağlamaya başladı. Bu ilgi artışıyla beraber artık tek tek belli bir sosyal medya uygulaması kullanmak yerine, kullanıcıların birden çok sosyal medya uygulamasını da tek çatı altında kullanmayı tercih ettiğini biliyoruz. Böyle bir kullanım yapmak için kullanıcıların hesaplarını birbirlerine bağlanmaları gerekiyor. Bu noktada en çok kullanılan sistem Instagram ile Twitter Bağlantısı. Görsel yönü öne çıkan Instagram ile haber yönü öne çıkan Twitter uygulamasının birleştirilmesiyle daha rahat kullanım sunuluyor. Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu ise kullanıcıların bir hayli sıkıntı yaşamasına neden oluyor. Peki, Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu yaşarsak ne yapmamız gerekiyor?

Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Instagram ya da Twitter üzerinden bağlantınızı oluşturduğunuz zaman normal şartlar altında paylaşımlarınız doğrudan Twitter hesabınızda da görüntülenebiliyor. Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu yaşandığında ise Twitter üzerinden paylaşımlarınızı görüntülemekte sorunlar yaşayabiliyorsunuz. Eğer yaşadığınız sorun bir iki paylaşımla sınırlı kalırsa, bir süre beklemeniz gerekli. Öyle ki çökme sorunları veya iki uygulamanın sistemlerinde yaşanan bir bağlantı sıkıntısı nedeniyle iki hesabın kontrolde kısa süreli sıkıntılar yaşanabiliyor. Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir? Yakından bakalım.

Fakat sürekli bir sorun yaşıyorsanız, birkaç saatin üzerinde bağlantı da sorun varsa bu durumda farklı işlemler uygulama gerekiyor. Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu gidermek için yapabileceğiniz ilk işlem ise yeniden doğru bağlantı yapmak. Bunun için bir kez daha bağlantı adımlarını hatırlatalım.

  • Instagram profilinize girerek buradan ayarlar sekmesine girmeniz aşama olacak.
  • Ayarlar sekmesine girdikten sonra ise “Bağlantılı hesaplar” kısmına girmeniz gerekiyor. Bağlantı hesaplar bölümü hem Instagram hem de Facebook hem de Twitter bağlantılarınızı gösteriyor.
  • Bu hesaplar üzerinden Twitter uygulamasını seçmeniz gerekiyor. Twitter uygulamasına tıklayarak “bağlantıyı kaldır” demeniz gerek. Bağlantıyı kaldır dedikten sonra ise iki uygulama arasındaki bağlantı sıfırlanacaktır.
  • Instagram ile Twitter Bağlantı Sorunu çözmek için tekrar bağlantı kurmanız gerekiyor. Bu noktada aynı menü üzerinden kullanıcı bilgilerinizi girerek yeniden bağlantı yapmanız gerekiyor.
  • Ardından sorunun çözülmesi gerekiyor. Fakat eğer sorun çözülmediyse deneyebileceğiniz bir yöntem daha var.
Bunun için öncelikle Instagram hesabınızdan ve Twitter hesabınızdan tamamen çıkış yapmanız gerekiyor. Ardından hem Instagram uygulaması için hem de Twitter uygulaması için akıllı telefonunuz üzerinden ön bellek temizlemesi yapmanız gerekiyor. Daha sonra her iki uygulamaya bir kez daha giriş yapıp bağlantı işlemini yeniden yapmayı deneyebilirsiniz. Bunlardan sonra sorunun giderilmesi gerekiyor.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)


Reklam Alanı
Reklam Alanı
Üst