WeChat Uygulamasının Bilinmeyen Gizli Özellikleri | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • Duyuru: Forumda Bulunan Tüm Webmaster Konuları, WMexe.Net Forum Sitemize Taşınmıştır!
  • Duyuru: 2.Forum Sitemiz WMexe.Net Yayında! Ziyaret etmek istermisin?
  • Duyuru: Türkiye'nin ilk ve tek ''Sosyal Medya Destek ve Ticaret Forumu''MaxiForum.Net Hoşgeldiniz...

WeChat Uygulamasının Bilinmeyen Gizli Özellikleri

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Wechat kategorisinde Jerry tarafından oluşturulan WeChat Uygulamasının Bilinmeyen Gizli Özellikleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 192 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Wechat
Konu Başlığı WeChat Uygulamasının Bilinmeyen Gizli Özellikleri
Konuyu başlatan Jerry
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Jerry

Jerry

Yönetici
Katılım
21 Şub 2020
Mesajlar
1,053
Yaş
20
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
2
WeChat Facebook ve Twitter gibi anlık paylaşımlar yapabileceğiniz bir uygulama. Whatsapp programına benzemekte ama bazı farklılıklarda yer alıyor. Bunlar neler hep birlikte inceleyelim….

Öncelikle programı kullanabilmek için kaydolmanız gerekmekte. Kayıt işlemi telefon numarasıyla yapılıyor. Sistemin böyle olmasının sebebi şifrenizi unutursanız size gelecek olan şifreyi görebilmenizdir. Bir başka yöntem ise Facebook hesabınızla da oturum açabiliyorsunuz.

WhatsApp‘da olduğu gibi, WeChat programında da eğer sizden önce programı kullanmaya başlayan arkadaşlarınız varsa eğer telefon defterinizde onları görebilir ve onlarla arkadaş olabilirsiniz. Böylelikle chat ortamınız gelişmiş olur.

Menüsünden bahsedecek olursak. Ana menüde arkadaş listeniz görünecektir. Arkadaş listeniz ekranın orta bölümünde yer almaktadır. Üst kısmında ise arama bölmesi, ekranın alt kısmında ise 4 adet menü yer alıyor. Bu menülerden birincisi Sohbetler menüsü. Sohbetler menüsünde iken ekli olan ve daha önce sohbet gerçekleştirmiş olduğunuz arkadaşlarınızı görür onlara selam verir ve chat yaparsınız.

İkinci menü de ise kişiler yer alıyor. Facebook arkadaşlar listesi gibi… A dan Z ye kadar alfabetik harflerle bölümlenmiş alan içerisinde sizinle chat yapmayı bekleyen arkadaşlarınız…

Üçüncü menü de ise Sosyal yer alıyor… Sosyal kelimesi büyük harflerle yazılacak kadar var. Bu sosyal menüsü kendi içinde standart olarak 3 kategori ve bu kategorilerde kendi içlerinde bölümlere ayrılıyor.

Anlar: Anlarınızı paylaşabilmenizi sağlıyor. Facebook’a benzer bir yapısı var. Fotoğraf koyabilir, istediğinizi yazıp çizebilirsiniz seçim size kalmış.

Kişi Ekle: Kişi eklemede ki boyut ise biraz farklı. İster QR kodu bulunan kişileri, İster Kimliğe göre kişileri, İsterseniz mobil kişilerinizi ekleyebilirsiniz. Ya da Resmi Hesaplara sahip olan kişileri bulup ekleyebilirsiniz. En tuhaf olanı ise QR kodunu tarayarak kişi ekleyebilmeniz…

Etrafa Bak: Bu uygulama ise Foursquare uygulamasının bir benzeri. Hatta daha güzeli bile sayılır. Etrafa bakınca ne oluyor… Öncelikle sizin bulunduğunuz konum bilgisini sunucuya aktaracağı için sizden izin istiyor, izin vermeniz halinde sizinle birlikte bu uygulamayı çevrenizde kim kullanıyorsa onları bir bir size sunuyor. Yakınınızdaki kişileri size olan uzaklığına göre kız, erkek olmak üzere ayırıyor. Bu kişilere tıklayarak selam gönderebilir onlarla yazışabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Salla: Programı cazip kılan farklı özelliklerden birisi. İsmi farklı olan bu uygulama ne gibi bir özellik taşıyor? Telefon listenizi eklediniz, etrafa baktınız, ama arkadaş olacak birilerini bulamadınız. Telefonunuzdan salla kısmına girip telefonunuzu sallıyorsunuz ve o anda kim telefonunu sallamışsa karşılıklı olarak birbirlerine sunuyor. Örneğin siz salla dediğiniz anda İngiltere’den birisi de salladı ise sizi ona, onu da size gösteriyor. Ardından selam verirseniz ve karşı tarafta selamınızı görüp cevaplarsa işte arkadaş olmuşsunuz demektir. Artık rahat rahat yazışabilir (konuşabilir, görüntülü konuşabilir, fotoğraf-video gönderebilirsiniz)

Sallamayı istediğiniz kadar yapabilir, cinsiyetini resmini adını ülkesini beğenmediklerinizle ilgilenmeyip yeni kişilerle tanışabilirsiniz.

Şişedeki Mesaj: Bu özelliği açmak için öncelikle ayarlara, oradan da özelliklere girip aktif hale getirmelisiniz.

Şişedeki mesaja girdiğiniz anda size bir deniz manzarası çıkıyor. Ve bu deniz manzarasının alt kısmında At, Al ve Şişelerim Menüleri yer alıyor. At kısmına girerseniz bir mesaj yazıp atıyorsunuz, ve karşı taraftan birisi bunu bulup cevaplarsa şişe size geri dönüyor. Dolayısıyla bu yolla da arkadaş edinebiliyorsunuz. Al kısmında ise denizden rastgele bir şişe çekiyorsunuz denize başka birisi tarafından atılmış bu mesaja cevap verirseniz ona da mesaj iletiliyor. Bu mesaj yazılı olabileceği gibi sesli de olabiliyor. Bilginize şişelerimde ise sizin şişe ile iletişim kurmuş olduğunuz kişilerin yazışmaları yer alıyor işlem bu kadar…

Ayarlar menüsünde ise yukarıda gördüğünüz üzere bir çok şeyi düzenleme imkanına sahip oluyorsunuz…

Sonuç olarak baktığımızda farklı özellikleriyle dikkat çeken bir uygulama. WeChat’te ücretsiz görüntülü chat, mesajlaşma, fotoğraf video gönderme gibi işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Arkadaşlık ilişkileriniz kuvvetli ise dünyanın birçok yerinden arkadaşlar edinebilir, onlarla olan ilişkilerinizi güçlendirebilir ve birbirinizi ziyaret edebilirsiniz.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)

Benzer konularwebmaster forumu
Üst