WhatsApp Gruplarına Sizi Kimlerin Ekleyebileceğini Seçme | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.
  • Duyuru: Forumda Bulunan Tüm Webmaster Konuları, WMexe.Net Forum Sitemize Taşınmıştır!
  • Duyuru: 2.Forum Sitemiz WMexe.Net Yayında! Ziyaret etmek istermisin?
  • Duyuru: Türkiye'nin ilk ve tek ''Sosyal Medya Destek ve Ticaret Forumu''MaxiForum.Net Hoşgeldiniz...

WhatsApp Gruplarına Sizi Kimlerin Ekleyebileceğini Seçme

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde WhatsApp Genel kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan WhatsApp Gruplarına Sizi Kimlerin Ekleyebileceğini Seçme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 66 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp Genel
Konu Başlığı WhatsApp Gruplarına Sizi Kimlerin Ekleyebileceğini Seçme
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
Moderatör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
1,038
Yaş
30
Nereden
İstanbul
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
28
Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek olan anlık iletişim aplikasyonlarından biri olan WhatsApp’ta kullanıcıların son zamanlarda en sık şekilde yaşadığı sorunlardan biri de hiç şüphesiz aniden beliren hesap blokajlarıdır diyebiliriz. Kullanıcıların bireysel olarak bilgisi olmadan rastgele gelişi güzel eklenildikleri çeşitli kötü amaçlı spam içeren WhatsApp grupları, WhatsApp’ın kullanım ilkelerini ihlal eden bilgiler içerdiğinde o anda o gruba dahil olan tüm üyelerin hesapların kapatılıyor. Kullanıcı özelinde WhatsApp hesabının kapatılmasıyla sonuçlanan bu kötü durumla karşılaşmamanız için yapmanız gerekenlerden biri olan WhatsApp grup ekleme ayarları nasıl yapılır konusunu sizler için derledik.

İşlemlerimize telefonumuz üzerinden WhatsApp uygulamasını açarak başlıyoruz. İkinci adımda ise sağ alt köşede bulunan Ayarlar butonuna basıyoruz.
3655


Sonrasında açılan menü üzerinden Hesap bölümüne giriyoruz.
3656

Daha sonra ise açılan Hesap menüsü üzerinde bulunan Gizlilik alanına giriyoruz.

3659
Bir sonraki ekranda ise Gruplar menüsünü tuşluyoruz.
3658
Sonra ekranımızda ise WhatsApp’ta bizi WhatsApp gruplarına kimlerin ekleyebileceğini (Kişilerim) seçerek işlemlerimizi tamamlıyoruz.
3657

Yaptığımız bu işlemlerin ardından tanımadığımız ve güvenilir olmayan kişilerin bizi WhatsApp kullanım ilkelerini ihlal eden gruplara ekleme ihtimali ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda tanısanız bile kişi listenizde ekli olmayan bir kişi sizin rızanız olmadan sizi WhatsApp gruplarına dahil edemeyecektir. Bu durum WhatsApp hesabınızın kontrollerin sizde kalması adına elinizi güçlendirecektir. Zira WhatsApp kullanım ilkesi ihlali sebebiyle kapatılan bir WhatsApp hesabının tekrardan açılması mevcut şartlar dahilinde mümkün değil. WhatsApp kullanım ilkesi bloku yiyen bir kullanıcının yeniden WhatsApp platformuna dahil olmasının tek yöntemi yeni bir telefon numarasına sahip olmak. Bu da kişisel anlamda çok büyük kayıplara sebep verebiliyor.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)

Benzer konularwebmaster forumu
Üst