WhatsApp Mesajını Kalın, İtalik Ve Üstü Çizgili Yazma | Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu! | MaxiForum.Net
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

WhatsApp Mesajını Kalın, İtalik Ve Üstü Çizgili Yazma

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde WhatsApp Genel kategorisinde Tsubasa tarafından oluşturulan WhatsApp Mesajını Kalın, İtalik Ve Üstü Çizgili Yazma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 359 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp Genel
Konu Başlığı WhatsApp Mesajını Kalın, İtalik Ve Üstü Çizgili Yazma
Konuyu başlatan Tsubasa
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 359
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Tsubasa

Tsubasa

Captain Tsubasa
Yönetici
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
2,100
Yaş
30
Nereden
Yurtdışı
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
25
WhatsApp; iletişim için en çok kullandığımız sosyal medya uygulaması. WhatsApp kullanırken bazen ilettiğimiz mesajlardaki kelimeleri vurgulamak isteyebiliriz. Bunun için ilgili kelimenin kalın yazılmasını, italik (eğik) görünmesi, kelimenin üstünün çizilmesini veya kelimenin farklı bir yazı tipinde yazılmasını (monospacing) sağlayabiliriz.
WhatsApp mesajlarına bu 4 farklı özel yazım stilini uygulamanız için; ilgili kelimenin yanına belirli noktalama işaretlerini koymanız veya WhatsApp menüsünden seçim yapmanız gerekiyor.
2 farklı yöntemle nasıl yapıldığını birlikte görelim. İkinci yöntemin çok daha kullanışlı olduğunu belirtelim.


Birinci Yöntem : Özel Karakter Kullanmak
WhatsApp Kalın Yazma
Göndereceğiniz kelime veya cümlenin kalın yazılmasını sağlamak için; başına veya sonuna * (yıldız) karakteri koymanız gerekiyor.
Örnek : Bu cümlede *bu kelime* kalın yazılmıştır.
Ekli dosyayı görüntüle 1049

WhatsApp İtalik Yazma
Göndereceğiniz kelime veya cümlenin italik (eğik) yazılmasını sağlamak için; başına veya sonuna _ (alt çizgi) karakteri koymanız gerekiyor.
Örnek : Bu cümlede _bu kelime_ italik yazılmıştır.
Ekli dosyayı görüntüle 1048

WhatsApp Üstü Çizili Kelime Yazma
Göndereceğiniz kelime veya cümlenin üstünün çizilmesini sağlamak için; başına veya sonuna ~ (yaklaşık) karakteri koymanız gerekiyor.
Örnek : Bu cümlede ~bu kelimenin~ üstü çizilmiştir.
Ekli dosyayı görüntüle 1047

WhatsApp Farklı Yazı Tipinde Yazma
Göndereceğiniz kelime veya cümlenin farklı yazı tipinde yazılmasını sağlamak için; başına veya sonuna “` (tırnak işareti) karakteri koymanız gerekiyor.
Örnek : Bu cümlede “`bu kelime“` farklı yazı karakterine sahip.
Ekli dosyayı görüntüle 1046

İkinci Yöntem : Menü Seçimi
Uygulama üzerinde iletmek istediğiniz mesajı yazın ve farklı görüntülenmesini istediğiniz kelime veya cümleyi üzerine basılı tutarak seçin. Seçtikten sonra küçük bir menü açılacaktır. Menünün sonunda yer alan üç nokta işaretine tıklayın.
Ekli dosyayı görüntüle 1045

Açılan; Kalın, İtalik, Üstü Çizili ve Tek Aralıklı seçeneklerinden birini seçip mesajını kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 1044
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular

Üst