WhatsApp Web Kısayolları | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

WhatsApp Web Kısayolları

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde WhatsApp Web kategorisinde Garfield tarafından oluşturulan WhatsApp Web Kısayolları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 54 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp Web
Konu Başlığı WhatsApp Web Kısayolları
Konuyu başlatan Garfield
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 54
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Garfield

Garfield

Maxi Forum / CEO
Administrator
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
1,907
Yaş
34
Nereden
Kocaeli
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
57
Telefonlarımızda kullanmaya alıştığımız WhatsApp uygulamasının masaüstü versiyonu olan WhatsApp Web, kullanıcılarına özel kısayollar sunuyor.

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp’ın bilgisayarlara özel sürümü WhatsApp Web, özellikle gününün çoğunu bilgisayar başında geçirenlerin işlerini oldukça kolaylaştırıyor. Her mesaj geldiğinde işinizi bırakıp telefona bakmak yerine, yan sekmede açacağınız WhatsApp Web’i kullanarak bilgisayar başından kalkmadan mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. Ayırca WhatsApp Web'in bir de PC ve MacOS için indirilebilir uygulaması da mevcut
WhatsApp Android ve iPhone uygulamasında olmayan WhatsApp Web özellikleri:
 • WhatsApp Web klavye kısayolları,
 • Emoji kısayolları,
 • Aynı anda iki WhatsApp Web hesabı kullanma,
 • Mavi tik olmadan mesajları okuma,
 • Bonus: WAToolkit ile mesaj önizlemelerini görme (Bonus)
 • Sesli mesaj kontrolü (Bonus)
Klavyenizi kullanarak özgürce mesajlaşmanızın yanı sıra WhatsApp Web, kullanıcılarına mobil uygulamadan farklı pek çok özellik de sunuyor. Bu özellikleri kullanarak WhatsApp Web deneyiminizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. WhatsApp Web kullanırken telefonunuzun bilgisayarın yanında olmasa da yakınlarda olmasına ve internete bağlı olmasına dikkat edin.

WhatsApp Web klavye kısayolları:
WhatsApp uygulamasını kullanırken kısayollara ihtiyacınız olmuyor çünkü zaten küçük bir telefon ekranından her şeye kolay ulaşabiliyorsunuz. WhatsApp Web kullanırken durum böyle değil. Geniş bir bilgisayar ekranına yayılan sistemi kullanmak için kısayollara ihtiyaç duyabilirsiniz. WhatsApp da bu ihtiyacı düşünerek, kullanıcıları için birkaç küçük kısayol oluşturarak WhatsApp Web deneyimini en iyi hale getirmeyi hedeflemiş. O kısayollar şöyle:
 • Ctrl + N: Yeni sohbet başlat,
 • Ctrl + Üst Karakter + ]: Sonraki sohbet penceresine geç,
 • Ctrl + Üst Karakter + [: Önceki sohbet penceresine geç,
 • Ctrl + E: Sohbeti arşivle,
 • Ctrl + Üst Karakter + M: Sohbeti sessize al,
 • Ctrl + Geri silme (Delete): Sohbeti Sil,
 • Ctrl + Üst Karakter + N: Yeni grup sohberi aç,
 • Ctrl + P: Profil durumunu aç.
Emoji için uğraşmanıza gerek yok:

WhatsApp’ın en sevilen özelliklerinden biri olan emojiler olmadan bir mesajlaşma asla düşünülemez. WhatsApp Web kullanırken de emoji ekleyebiliyorsunuz hem de çok daha kolay bir şekilde. Shift + : tuş kombinasyonu sonrası eklemek istediğiniz emojiye ait duyguyu İngilizce olarak yazdığınız zaman, karşınıza yazdığınız duyguyu betimleyen emojiler çıkıyor. Bu emojiler arasında ok tuşları ile hareket ederek size en uygun emojiyi bulabilir ve Enter tuşuna basarak mesajınıza ekleyebilirsiniz.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)


Üst