WhatsApp Web Nedir? | Türkiye'nin ilk ve Tek Sosyal Medya Forumu! MaxiForum.Net ✓
Neler Yeni
Türkiye'nin ilk ve Tek Sosyal Medya Forumu! MaxiForum.Net ✓

MaxiForum.Net Sizlere Instagram, Facebook, YouTube, Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal medya alanında destek hizmeti sunar, ve yoğun ilgi gören webmaster konularını ele alır. Aynı zamanda da hızlı ve güvenilir bir şekilde ticaret yapma imkanı sağlar.Forumun hiçbir alanında üyelik zorunlu değildir.Yinede dilerseniz bize katılabilirsiniz.

WhatsApp Web Nedir?

Maxi Forum Konu Bilgileri

Kategori Adı WhatsApp Web
Konu Başlığı WhatsApp Web Nedir?
Konuyu başlatan Mehmet Özcan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Mehmet Özcan

Mehmet Özcan

Maxi Forum / CEO
Yönetici
Kurucu Üye
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
237
Yaş
33
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek
Aldığı Beğeni
49
WhatsApp Web Nedir | Nasıl Kullanılır?

Bilindiği üzere WhatsApp dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Gerek IOS cihazlarda gerek de Android cihazlarda sıkça görülen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Buna rakip olarak ortaya çıkan Telegram, Vİber, Line gibi uygulamaların tamamının kullanımı nerede ise WhatsApp kullanıcı sayısına erişememektedir.
WhatsApp Web Nedir? Tam anlamı ile apk tabanlı olan bir uygulamanın web tabanlı olarak kullanılabilmesini sağlayan geliştirilmiş bir arayüzdür. Hem bilgisayarda hem de mobil cihazınızda uygulamayı kullanıyorsanız eş zamanlı olarak her ikisinde de yansımaktadır. Bir çok profesyonelin tercih ettiği bu yöntem özellikle iş ağı kullanımı olarak tercih edilmektedir.

WhatsApp Web Uzaktan / Uzaktayken Çalışır Mı ?
Evet mesajlaşma uygulaması uzakta iken çalışmaktadır. Eğer uygulamanın asıl açık olduğu cihaz internet ile bağlı ise web tabanlı açılan sistemde uygulamayı bağlantı kesilene kadar kullanabilirsiniz. Sadece QR kod ile çalışan sistem için en önemli gereksinim ana uygulamanın internete bağlı olmasıdır. Whatsaptan web kullanacak kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli özellik bağlantı özellikleridir.​
Whatsapp Web Masaüstü Kullanımı
Öncelike masaüstü sürümüne gitmeniz için bu adrese tıklamalısınız: web.whatsapp.com
whatsapp web masaüstü kullanımı hakkında
Ardından karşınıza çıkan ekranda kendisini belirli aralıklar ile yenileyecek olan bir kod gelecektir. Bu kodu öncelikle mobil uygulamanızdan ayarlar kısmının yer aldığı menüye giderek WhatsApp Web ikonuna tıklamalısınız. Ardından mobilde bir kamera açılacak ve o kameraya webde çıkacak olan kodu okutmalısınız. Ardından ise cihazınızda uygulamanız ile eş zamanlı olarak faaliyet gösteren bir arayüz açılacaktır. O ekranda rahatlık ile whatsapp’ı kullanabilirsiniz.

Bu ikon her cihazda farklılık göstermektedir. Şimdi size farklı farklı telefon modellerinde bu özelliğin nasıl kullanılacağını anlatacağım:
Nokia S60 modeli için; Menüye tıklayınız – ardından – WhatsApp Web’e gidin.
Windows Phone için; Menüye tıklayınız – ardından – WhatsApp Web’e gidin.
iOS için; Ayarlar ve – ardından – WhatsApp Web’e gidin.
Android için; Sohbetlere tıklayınız – ardından – WhatsApp Web’e gidin.
BlackBerry için; Ekranı yukarıdan aşağıya çektikten sonra – ardından – WhatsApp Web’e gidin​
 

Ekli dosyalar

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)

Benzer konular


Reklam Alanı
Üst