WhatsApp Web Nedir? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu | Webmaster Forumu!
Neler Yeni

WhatsApp Web Nedir?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde WhatsApp Web kategorisinde Road Runner tarafından oluşturulan WhatsApp Web Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 883 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp Web
Konu Başlığı WhatsApp Web Nedir?
Konuyu başlatan Road Runner
Başlangıç tarihi
Cevaplar 1
Görüntüleme 883
ALDIĞI BEĞENİ 3
Son Mesaj Yazan Megaturks

Road Runner

Beep Beep - Mi Mi
Yönetici
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
2,064
Yaş
30
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
23
WhatsApp Web Nedir | Nasıl Kullanılır?

Bilindiği üzere WhatsApp dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Gerek IOS cihazlarda gerek de Android cihazlarda sıkça görülen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Buna rakip olarak ortaya çıkan Telegram, Vİber, Line gibi uygulamaların tamamının kullanımı nerede ise WhatsApp kullanıcı sayısına erişememektedir.
WhatsApp Web Nedir? Tam anlamı ile apk tabanlı olan bir uygulamanın web tabanlı olarak kullanılabilmesini sağlayan geliştirilmiş bir arayüzdür. Hem bilgisayarda hem de mobil cihazınızda uygulamayı kullanıyorsanız eş zamanlı olarak her ikisinde de yansımaktadır. Bir çok profesyonelin tercih ettiği bu yöntem özellikle iş ağı kullanımı olarak tercih edilmektedir.

WhatsApp Web Uzaktan / Uzaktayken Çalışır Mı ?
Evet mesajlaşma uygulaması uzakta iken çalışmaktadır. Eğer uygulamanın asıl açık olduğu cihaz internet ile bağlı ise web tabanlı açılan sistemde uygulamayı bağlantı kesilene kadar kullanabilirsiniz. Sadece QR kod ile çalışan sistem için en önemli gereksinim ana uygulamanın internete bağlı olmasıdır. Whatsaptan web kullanacak kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli özellik bağlantı özellikleridir.​
Whatsapp Web Masaüstü Kullanımı
Öncelike masaüstü sürümüne gitmeniz için bu adrese tıklamalısınız:
whatsapp web masaüstü kullanımı hakkında
Ardından karşınıza çıkan ekranda kendisini belirli aralıklar ile yenileyecek olan bir kod gelecektir. Bu kodu öncelikle mobil uygulamanızdan ayarlar kısmının yer aldığı menüye giderek WhatsApp Web ikonuna tıklamalısınız. Ardından mobilde bir kamera açılacak ve o kameraya webde çıkacak olan kodu okutmalısınız. Ardından ise cihazınızda uygulamanız ile eş zamanlı olarak faaliyet gösteren bir arayüz açılacaktır. O ekranda rahatlık ile whatsapp’ı kullanabilirsiniz.

Bu ikon her cihazda farklılık göstermektedir. Şimdi size farklı farklı telefon modellerinde bu özelliğin nasıl kullanılacağını anlatacağım:
Nokia S60 modeli için; Menüye tıklayınız – ardından – WhatsApp Web’e gidin.
Windows Phone için; Menüye tıklayınız – ardından – WhatsApp Web’e gidin.
iOS için; Ayarlar ve – ardından – WhatsApp Web’e gidin.
Android için; Sohbetlere tıklayınız – ardından – WhatsApp Web’e gidin.
BlackBerry için; Ekranı yukarıdan aşağıya çektikten sonra – ardından – WhatsApp Web’e gidin​
 

Ekli dosyalar

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konularÜst