Whatsapp Web Şüpheli Bağlantılar | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni
  • Duyuru: Türkiye'nin ilk ve tek ''Sosyal Medya Destek ve Ticaret Forumu''MaxiForum.Net Hoşgeldiniz...

Whatsapp Web Şüpheli Bağlantılar

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde WhatsApp Web kategorisinde Jerry tarafından oluşturulan Whatsapp Web Şüpheli Bağlantılar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 124 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp Web
Konu Başlığı Whatsapp Web Şüpheli Bağlantılar
Konuyu başlatan Jerry
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Jerry

Jerry

Yönetici
Katılım
21 Şub 2020
Mesajlar
1,053
Yaş
20
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
2
Whatsapp Web Şüpheli bağlantılar

Bir sohbette aldığınız bazı bağlantılar için şüpheli bağlantı göstergesi görebilirsiniz.

Bu gösterge, eğer bağlantı olağandışı kabul edilen karakterlerin kombinasyonunu içeriyorsa görünür. Spam gönderenler, sizi kötü amaçlı bir siteye yönlendirmek için bu karakter kombinasyonlarını kullanarak geçerli bir web sitesine gitmek üzere gibi görünen bağlantılar gönderebilir.


Şüpheli bağlantı örneği:
https://ẉhatsapp.com/free-tickets
Not: İlk karakter “w” harfine benziyor olsa da aslında “ẉ” karakteridir. Bu, gerçekten WhatsApp ile ilgili olmayan bir web sitesini ziyaret etmenize neden olabilir.


Bağlantıları alırken, mesajın içeriğini dikkatlice gözden geçirin. Bir bağlantı şüpheli olarak işaretlenmişse, bağlantıya dokunarak bağlantı içindeki sıra dışı karakterleri gösteren bir açılır pencere görebilirsiniz. Ardından, bağlantıyı açmayı veya sohbete geri dönmeyi seçebilirsiniz.


WhatsApp, bir bağlantının şüpheli olup olmadığını belirlemek için otomatik olarak denetimler gerçekleştirir. Gizliliğinizi korumak için, bu kontroller tamamen cihazınızda gerçekleşir ve uçtan uca şifrelendiği için WhatsApp mesajlarınızın içeriğini göremez.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)webmaster forumu
Üst