Windows File Recovery - Silinen Dosyaları Geri Getirme | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Windows File Recovery - Silinen Dosyaları Geri Getirme

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Windows kategorisinde Red Kit tarafından oluşturulan Windows File Recovery - Silinen Dosyaları Geri Getirme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 78 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Windows
Konu Başlığı Windows File Recovery - Silinen Dosyaları Geri Getirme
Konuyu başlatan Red Kit
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 78
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Red Kit

Red Kit

Emekli Kovboy!
Moderatör
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
252
Yaş
34
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
13
Microsoft'un Windows 10 kullanıcıları için yayınladığı ve silinen dosyaları geri getirmelerini sağlayan bir yazılımı olduğunu biliyor muydunuz? Windows File Recovery isimli bu yazılım, ücretsiz olarak Windows Store'dan edinilebiliyor.


Bilgisayarımızda yanlışlıkla bir dosyayı tamamen silmek oldukça içimizi sıkabiliyor. Tabii bu durum dosyanın önemine göre insanı daha da fazla sinirlendirebiliyor. Peki, Microsoft’un silinen dosyaları kurtarmanızı sağlayacak ücretsiz bir aracı olduğunu biliyor muydunuz?


Microsoft, bu yılın başında Windows Store üzerinde ‘ ’ isimli yeni ve ücretsiz bir yazılım yayınladı. Bu yazılım sayesinde kullanıcılar, yanlışlıkla sildikleri dosyaları kolay bir şekilde geri getirebiliyorlar. Silinen dosyaları geri getirmek için izlemeniz gereken adımlar oldukça basit.

Windows File Recovery yazılımı:
7918


Windows File Recovery uygulaması temelinde komut satırı üzerinde çalışan bir uygulama. Ancak komut satırında yazılması gereken komutlar gözünüzü korkutmasın, zira bu kodlar oldukça kolay. Dosyaları geri getirmeden önce sisteminizin Windows 10 sürüm 19041 ve üzeri olduğundan ve en az iki sürücünüz (USB bellek de olabilir) olduğundan emin olun.
Microsoft’un yazılımını indirdikten sonra başlat çubuğundaki arama kısmına yazılımın ismini yazarak yazılımı açın. Açılan komut satırı penceresinde öncelikle kaynak sürücüyü ve hedef sürücüyü belirlememiz gerekiyor. Yazacağımız komutlar boşluklara dikkat edilecek şekilde sırasıyla “winfr kaynak sürücü: hedef sürücü:” olacak ve ardından arama yapmak istediğimiz klasörü ve hangi formattaki dosyayı aradığımızı belirteceğiz. Örnek olarak:
  • winfr C: E: /n \Users\<kullanıcı adınız>\Resimler\*.JPEG
7919


Yukarıdaki komut sayesinde C sürücüsündeki Kullanıcılar>(bilgisayardaki kullanıcının ismi)>Resimler dosyasında formatı .JPEG olan tüm eski dosyaları arıyoruz. Burada silinen dosyalar, E: olarak belirttiğimiz hedef sürücüye yeniden geri getirilecek. E: sürücü ismini kendi sürücünüze göre değiştirmeyi unutmayın.
Windows File Recovery, varsayılan modun yanı sıra ayrıca ‘segment’ modunu ve ‘signature’ modunu da destekliyor. Varsayılan modda kullanılan Master File Table çökmüş ya da bozulmuşsa segment modunu kullanabilirsiniz. Harici bir sürücü üzerinde silinen dosyaları arıyorsanız ‘signature’ modunu tercih etmelisiniz.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular


Üst